Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗОН НАДЗВИЧАЙНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ В УКРАЇНІ

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗОН НАДЗВИЧАЙНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗОН НАДЗВИЧАЙНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА імЕНІ В.М. КОРЕЦЬКОГО
Комарницький Віталій Мар'янович
УДК 349.6(477)
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ
ЗОН НАДЗВИЧАЙНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.06 - земельне право; аґрарне право;
екологічне право; природноресурсове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганській академії внутрішніх справ імені 10-річчя незалежності України, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук
Єрофеєв Микола Іванович,
Головне науково-експертне управління
Апарату Верховної Ради України,
завідуючий відділом.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Балюк Галина Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор;
кандидат юридичних наук
Кузнєцова Світлана Валентинівна,
Інститут держави і права
імені В.М. Корецького
Національної академії наук України,
науковий співробітник.
Провідна установа: Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, кафедра
економічного права, Міністерство освіти
і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 23.12.2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. .236.02 при Інституті держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 21.12.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук І.М. Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до статті 16 Конституції України забезпечення екологічної безпеки та підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, збереження генофонду українського народу є обов'язком держави.
Забезпечення екологічної безпеки досягається різними шляхами. Один із найважливіших серед них - це запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та ефективна ліквідація їх наслідків. В Україні останнім часом щороку реєструється до 500 надзвичайних ситуацій техногенного характеру, унаслідок яких гинуть тисячі людей. Сума завданих при цьому збитків за період 1997-2000 рр. склала близько 205 млн. грн. Основними причинами високої небезпеки виникнення надзвичайних екологічних ситуацій є такі: старіння основних фондів, у тому числі природоохоронного призначення; аварійний стан значної частини каналізаційних мереж у комунальному господарстві; недостатня інвестиційна підтримка впровадження новітніх ресурсозберігаючих і екологічно чистих технологій в екологічно небезпечних галузях промисловості, насамперед металургійній, хімічній, нафтохімічній, а також енергетиці; критичне екологічне становище в гірничодобувних реґіонах країни, зокрема в Донбасі, Кривбасі, Львівсько-Волинському реґіоні; екологічні проблеми, пов'язані з істотними змінами стану геологічного та гідрогеологічного середовища у зв'язку з закриттям нерентабельних гірничодобувних підприємств, шахт і розрізів тощо.
Політика держави щодо вирішення проблем запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та ліквідації їх наслідків знаходить своє відображення в чинному законодавстві України. На сьогодні ці питання прямо чи опосередковано реґулюють понад 200 нормативно-правових актів різної юридичної сили. Проте кількісне зростання нормативно-правової бази, яка забезпечує відповідну сферу, не означає її якісної досконалості. Відповідне законодавство не становить єдиної системи, у ньому існують неузгодженості, суперечності, прогалини. Це перш за все пов'язане з тим, що розвиток відповідного законодавства не спирається на чітко визначене науково-теоретичне підґрунтя.
До останнього часу зазначена проблема не була предметом комплексного дослідження правознавців екологічного профілю. Під різними кутами зору та з різним ступенем конкретизації до розгляду правових проблем екологічної безпеки та надзвичайних екологічних ситуацій підходили такі вітчизняні вчені-юристи, як В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗОН НАДЗВИЧАЙНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок