Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,03 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОСКАЛЕНКО НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 658.016.7
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.01 — економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків, 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник — кандидат економічних наук, доцент
Отенко Ірина Павлівна,
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри економічного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кизим Микола Олександрович,
Харківський державний економічний університет,
зав. лабораторією оцінки рівня креативності та інтелекту
кандидат економічних наук, доцент
Маркіна Ірина Анатоліївна,
Полтавський університет споживчої кооперації України,
зав. кафедрою менеджменту
Провідна установа — Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля, кафедра менеджменту,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться 18 грудня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий 13 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. С. Дороніна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стан національної економіки, її трансформаційний характер вимагає особливого підходу до виявлення та використання факторів економічного розвитку, одним з найважливіших серед яких є системне реформування підприємств. Його метою є швидка адаптація підприємств до ринкових умов господарювання, зростання результативних показників їх діяльності і на цій основі – підвищення рівня зайнятості та забезпечення стабільності українського суспільства. Ефективним засобом реалізації даних процесів є реструктуризація підприємств.
Необхідність реструктуризації підприємств викликана низкою проблем, серед яких: неефективність системи управління, техніко-технологічне відставання виробництва, відсутність власних обігових коштів, низька конкурентоспроможність продукції. Вирішення цих проблем пов’язане, насамперед, із формуванням нових механізмів і методів управління, які відповідали б внутрішньому стану підприємств і умовам ринку.
Проблемам реструктуризації підприємств присвячені дослідження таких закордонних і вітчизняних вчених-економістів, як Акімова І. М., Алпатов А. О., Ансофф І., Батенко Л., Бєлих Л. П., Довбня С. Б., Кальніченко Л. Ф., Клейнер Г. Б., Кизим М. О., Мазур І. І., Маркіна І. А., Мендрул А. Г., Мізерна Т., Покропівний С. Ф., Пономаренко В. С., Пушкар О. І., Треньов Н. Н., Тридід О. М., Холл Р. Х., Хохлов М. П., Шершньова З. С. та ін.
У роботах цих авторів проаналізовані й обґрунтовані підходи до реструктуризації як до вирішення проблем антикризового управління й приватизації підприємств. Разом з тим недостатньо уваги приділяється механізму реструктуризації як системі, яка ґрунтується на взаємодії із зовнішнім середовищем, організує розробку та реалізацію комплексу заходів щодо реструктуризації і спрямована на ефективне функціонування та розвиток підприємств. Методологічна та практична значущість вирішення проблемних питань зумовила вибір теми дисертації, мету та задачі дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Харківського державного економічного університету: тема "Управління потенціалом підприємства" (номер державної реєстрації №0103U000459).
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок