Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ СКЛАДНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ КРАНОВИХ МЕХАНІЗМІВ

ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ СКЛАДНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ КРАНОВИХ МЕХАНІЗМІВ / сторінка 3

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ СКЛАДНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ КРАНОВИХ МЕХАНІЗМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,08 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Одеса, 2000, 2001, 2002 р.), на Всеросійській науковій конференції “Проектування наукових і інженерних додатків у середовищі MATLAB” (м. Москва, 2002 р.), на науково-технічній конференції “Перспективи розвитку підйомно-транспортної техніки” (м. Одеса, 2002 р.), на кафедрі “Електромеханічні системи з комп'ютерним управлінням” Одеського Національного політехнічного університету (2000, 2001, 2002 р.).
Публікації. Основний зміст дисертації відображено в дев'ятьох друкованих працях: п'ять наукових статей опубліковано в науково-технічних журналах України, дві – у збірниках наукових праць, дві – у матеріалах конференцій.
Структура й обсяг роботи.
Дисертаційна робота складається з вступу, чотирьох глав з висновками, загальних висновків, списку використаних літературних джерел з 82 найменувань, додатку. Робота загальним обсягом 129 сторінок. Вона містить 110 сторінок основного тексту, 49 рисунків, 11 таблиць.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі дається огляд систем електропривода, що частіше застосовуються для механізмів підйому, обгрунтовано актуальність роботи, сформульовано мета і задачі досліджень, визначені наукова новизна і практична цінність.
У першому розділі розглянуто різноманітні типи вантажопідйомних машин, приведена класифікація підйомних кранів за їх призначенням, конструктивним виконанням й умовам експлуатації. Розглядається проблема поліпшення якості перехідних процесів у системах з пружними зв'язками, зроблено огляд літератури, що присвячена підвищенню демпфуючої здатності електропривода. Складено математичний опис ЕМС підйомного механізму з двох- і тримасовою розгалуженою механічною частиною. Відзначено, що в деяких випадках виникає необхідність враховувати масу і пружність металоконструкції. Поставлено задачу дослідження.
В другому розділі досліджується ЕМС підйомного механізму з тримасовою розгалуженою механічною частиною, структурна схема якої наведена на рис.1. У якості базового електропривода обрана система ТПН-АД.
На схемі J1, J2, J0 – моменти інерції трьох зосереджених мас: двигуна, вантажу і стріли (або моста) відповідно; 1, 2, 0 – кутові швидкості тих же мас; С12 і С0 – жорсткості пружних елементів: линви, на якій підвішено вантаж, і стріли (моста) відповідно; Мд – момент двигуна; М12, М0 – моменти пружності каната і стріли; МС – статичний момент, що діє на вантаж; – кут нахилу стріли (у мостових кранів = 0). Всі величини приведені до вала двигуна.
При дослідженні перехідних процесів у даній системі розглядався режим підхоплення як найбільш важкий з точки зору динамічних перевантажень. Було встановлено, що найбільший вплив на якість перехідних режимів мають такі параметри, як жорсткість механічної характеристики , жорсткість линви С12 і кут нахилу стріли крана . Проте при будь-яких значеннях параметрів системи перехідний процес характеризується підвищеною коливальністю, низькою швидкодією і значними динамічними навантаженнями. Тому для підвищення демпфуючої здатності електропривода запропоновано застосувати від'ємний зворотний зв'язок за різницею швидкостей трьох мас з коефіцієнтом корекції Кк (рис.1).
Передаточна функція системи рис.1 записується так:
, (1)
звідки характеристичне рівняння
. (2)
Тут ; ; ; ; ; ; ; ; ; ,
де хх - швидкість ідеального неробочого ходу двигуна.
Сталі часу, зворотні власним частотам коливань відповідних одномасових систем,
; .
Електромеханічні сталі часу
; ; ; .
Вирішуючи рівняння (2) чисельними методами, одержуємо п'ять коренів – один дійсний р0 і дві пари комплексно-сполучених
р1,2 = 1 j 01 ,
р3,4 = 2 j 02 .
Наявність комплексних коренів свідчить про те, що система складається з двох коливальних ланок, які характеризуються коефіцієнтами демпфування
, .
Досліджуючи на екстремум залежність коефіцієнта демпфування від коефіцієнта корекції, можна визначити оптимальне значення Кк (Ккопт), при якому демпфування стає найкращим. На рис.2 наведено сімейство залежностей = f (Кк) при різних значеннях жорсткості линви С12.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ СКЛАДНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ КРАНОВИХ МЕХАНІЗМІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок