Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОГО НЕФРОГЕНЕЗУ У ПОТОМСТВА САМОК ЩУРІВ З КОМПЕНСОВАНИМ ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЇ НИРОК

ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОГО НЕФРОГЕНЕЗУ У ПОТОМСТВА САМОК ЩУРІВ З КОМПЕНСОВАНИМ ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЇ НИРОК

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОГО НЕФРОГЕНЕЗУ У ПОТОМСТВА САМОК ЩУРІВ З КОМПЕНСОВАНИМ ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЇ НИРОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
СУЛАЄВА ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 591.4:616.61
ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОГО НЕФРОГЕНЕЗУ
У ПОТОМСТВА САМОК ЩУРІВ З КОМПЕНСОВАНИМ
ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЇ НИРОК
14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, академік АН ВШ України Баринов Едуард Федорович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького, завідуючий кафедрою гістології, цитології та ембріології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Яценко Валентин Порфирович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідуючий центральним науково-дослідним лабораторним центром
доктор медичних наук, професор Барсуков Микола Петрович, Кримський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, завідуючий кафедрою гістології та радіобіології.
Провідна установа: Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського, кафедра гістології, цитології та ембріології, МОЗ України, м. Тернопіль.
Захист дисертації відбудеться 01.03.2001 року о 14 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 при Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця (03057, Київ, пр. Перемоги, 34)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (03057, Київ, вул. Зоологічна, 3)
Автореферат розісланий 29.01.2001 г.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06. Грабовий О. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ: Провідною проблемою охорони здоров'я на сьогодняшній день залишається охорона здоров`я матері та дитини. Проте, незважючи на активні заходи щодо її покращення, рівень перинатальної патології та дитячої захворюваності не тільки не стабілізувався, але й продовжує рости [Н. Г Гойда, 1999]. Аналіз причин ситуації, що склалася в Європі взагалі та в Україні зокрема, свідчить про те, що окрім несприятливих екологічних умов [М.С Игнатова и соавт., 1999], одним з найсерйозніших чинників ризику формування природженої патології є екстрагенітальні захворювання у матері [Ю. І. Савченков и соавт., 1980; М. С. Игнатова и соавт, 1993, 1997]. Важливо підкреслити, що домінуюче місце серед екстрагенітальної патології у жінок дітородного віку займають хвороби сечової системи [К. М. Сергеева, 1998]. Статистичні спостереження показали, що 36% вагітних жінок страждають на захворювання нирок. Більш того, в 79% випадків у цього контингенту жінок виникають ускладнення перебігу вагітності, що безумовно, порушують ріст і розвиток плоду в цілому та його нефроуринарної системи зокрема [Н. Г. Гойда, 1999]. При з'ясуванні механізмів впливу ниркової патології матері на морфогенез органів і систем плоду констатується факт наявності взаємозв'язку між станом гомологічних органів матері та плоду, достовірність якого була підтверджена як клінічними спостереженнями, так і в експерименті. Вперше цей феномен було досліджено на органах ендокринної системи (щитовидна та надниркова залоза) [Ю. І. Савченков и соавт., 1980]. Це дозволило оцінити роль системи зворотнього зв'язку в гуморальній регуляції ендокринної системи плода під час розвитку. В якості підтвердження достовірності існування специфічного взаємозв'язку між організмом матері та плоду достатньо сказати, що цей феномен був зареєстрований у відношенні до більшості вісцеральних органів: печінки, підшлункової залози, серця, нирки [Ю. І. Савченков и соавт., 1980; Р. М. Аверкина, 1985; А. Ф. Яковцева и соавт., 1998]. Однак інтерпретація механізмів специфічного взаємозв'язку між вісцеральними органами уявляється надто проблематичною й залишається питанням, що вимагає продовження експериментальних та клінічних досліджень.
Використання структурно-функціонального підходу до рішення цієї проблеми дозволило намітити основні шляхи наукового пошуку, спрямовані на з'ясування ролі регуляційних органів і систем в анте- і постнатальному онтогенезі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПОСТНАТАЛЬНОГО НЕФРОГЕНЕЗУ У ПОТОМСТВА САМОК ЩУРІВ З КОМПЕНСОВАНИМ ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЇ НИРОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок