Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ МОДЕЛІ У ФОРТЕПІАННІЙ ТВОРЧОСТІ ЛЬВІВСЬКОЇ КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ШКОЛИ ХХ СТОЛІТТЯ

ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ МОДЕЛІ У ФОРТЕПІАННІЙ ТВОРЧОСТІ ЛЬВІВСЬКОЇ КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ШКОЛИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ МОДЕЛІ У ФОРТЕПІАННІЙ ТВОРЧОСТІ ЛЬВІВСЬКОЇ КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ШКОЛИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
САЛДАН СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 786.2 (477.4) 781.5
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ МОДЕЛІ
У ФОРТЕПІАННІЙ ТВОРЧОСТІ ЛЬВІВСЬКОЇ КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ШКОЛИ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі музично-теоретичних дисциплін Інституту мистецтв Волинського державного університету ім. Лесі Українки Міністерства освіти і науки України (Луцьк).
Науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор
Котляревський Іван Арсенович,
завідувач кафедри теорії музики;
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського Міністерства культури
і туризму України (Київ)
Офіційні опоненти – доктор мистецтвознавства, професор
Кияновська Любов Олександрівна,
завідуюча кафедри історії музики;
Львівська державна музична академія
ім. М.В.Лисенка Міністерства культури
і туризму України
кандидат мистецтвознавства, ст.наук. співробітник
Калениченко Анатолій Павлович
в.о. зав. відділом музикознавства;
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та
етнології ім. М.Т.Рильського НАН України (Київ).
Провідна установа – Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової, кафедра
теорії музики і композиції
Міністерства культури і туризму України
Захист відбудеться “_29__” __березня__ 2006 року о _18_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського (01001, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці в Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського (01001, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11).
Автореферат розісланий “__16___” _лютого_ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність запропонованої теми обумовлена особливим положенням фортепіанної творчості львівських композиторів як в історії української музичної культури, так і у висвітленні її значення в музикознавчій літературі.
Традиційно Львівщина була осередком хорового мистецтва Західної України, і ця сфера творчості видатних майстрів добре відома широкому колу музичної спільноти. Фортепіанні твори композиторів Львова є відносно маловідомими, але, разом із тим, вони заслуговують на увагу за свій високий професійний художній рівень та яскраву індивідуальність. Жанровий діапазон цієї сфери композиторської творчості охоплює всі різновиди - від мініатюр до фортепіанних концертів. Ця жанрова різноманітність, стильові особливості, вплив традицій української професіональної композиторської школи, специфічних регіональних фольклорних елементів та течій західноєвропейської музики створюють своєрідний пласт у формуванні національної музичної культури. Багаті творчі здобутки й постійний ріст мистецького професіоналізму свідчать про безумовне прискорення процесу формування у ХХ столітті оригінальної композиторської школи Львівщини в галузі фортепіанної музики. Це дає можливість поставити питання про доцільність розгляду фортепіанної творчості львівських композиторів як цілісного явища.
Висвітлення цих проблем у музикознавчій літературі має певний обсяг, але далеко не є вичерпаним. В основному мають місце описи творчості окремих композиторів або аналіз найбільш значних творів. З точки зору стильових напрямків творчість львівських композиторів була далеко не однорідною. Давався взнаки період, протягом якого українська музика наче наздоганяла процеси розвитку світової музики. Тоді особливо яскраво виявилися відмінності художнього мислення композиторів різних мистецьких орієнтацій, які панували в той самий час. Серед творчих уподобань митців виявляється музика імпресіонізму, експресіонізму, модернізму, неофольклоризму та інших напрямків і тенденцій, поширених у тогочасній Європі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ МОДЕЛІ У ФОРТЕПІАННІЙ ТВОРЧОСТІ ЛЬВІВСЬКОЇ КОМПОЗИТОРСЬКОЇ ШКОЛИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок