Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАГЕНЕТИЧНі АСОЦіАЦії МіНЕРАЛіВ і ОНТОГЕНіЯ органо-мінеральних агрегатів У НИРКАХ ЛЮДЕЙ

ПАРАГЕНЕТИЧНі АСОЦіАЦії МіНЕРАЛіВ і ОНТОГЕНіЯ органо-мінеральних агрегатів У НИРКАХ ЛЮДЕЙ

Назва:
ПАРАГЕНЕТИЧНі АСОЦіАЦії МіНЕРАЛіВ і ОНТОГЕНіЯ органо-мінеральних агрегатів У НИРКАХ ЛЮДЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
УДК 616.613-003.7:549.12
На правах рукопису
Кадурін Сергій Володимирович
ПАРАГЕНЕТИЧНі АСОЦіАЦії МіНЕРАЛіВ і ОНТОГЕНіЯ органо-мінеральних агрегатів У НИРКАХ ЛЮДЕЙ
Спеціальність 04.00.20 – мінералогія, кристалографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Львів 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова
Науковий керівник:
доктор геолого-мінералогічних наук, професор Ларченков Є. П., Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, завідувач кафедри загальної та морської геології.
Офіційні опоненти:
Павлишин В. І. – доктор геолого-мінералогічних наук, професор (Київський національний університет ім. Тараса Шевченко)
Дяків В. О. – кандидат геологічних наук (Львівський національний університет ім. Івана Франка)
Провідна установа: Криворізський технічний інститут (кафедра мінералогії)
Захист відбудеться 05.12.2001 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.051.04 у Львівському національному університеті ім. Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, ауд 219.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул Драгоманова, 5
Автореферат розісланий 04.11.2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геолого-мінералогічних Є. М. Сливко
наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема вивчення органо-мінеральних агрегатів (ОМА) як самостійний науковий напрямок розглядається з 70-х років у межах країн СНД і за кордоном. Розробка і вдосконалення теоретичних основ проблеми вивчення ОМА (як об'єкту мінералогії) набуває в останній час особливо важливого значення у зв'язку з високим зростанням захворювання “сечовими каменями” і, відповідно, необхідністю пошуків нових методів лікування.
Окреслені обставини обумовили розробку нового наукового напрямку, а також застосування відповідних способів і методик мінералогії для дослідження ОМА з урахуванням досягнень у суміжних науках, пов'язаних з проблемою ОМА в людському організмі.
Головною особливістю нового наукового напрямку – “біомінералогії” є уявлення про ОМА як про мінеральні агрегати (мінерали), історія утворення яких нерозривно пов'язана з людським організмом, а сама поява викликана аномальним його станом. Отже, нові результати в дослідженні ОМА можуть бути отримані передусім при вивченні взаємозв'язку їхньої морфології з біохімією, побудові морфологічних рядів, розробці методів морфологічної діагностики агрегатів і визначенні парагенетичних асоціацій мінералів уролітів.
Мета: вивчення онтогенії і встановлення парагенетичних асоціацій мінералів у нирках людини.
Основні задачі досліджень:
1. Вивчення ОМА в нирках людини мінералогічними методами і визначення особливостей їхньої морфології, анатомії, макро- і мікрохімічного складу.
2. Встановлення чинників, які впливають на процес виникнення і розвитку ОМА.
3. Створення моделей утворення ОМА в нирках людини.
4. Формування схеми генезису уролітів.
Наукова новизна.
1. Вперше запропонована діаграма системи мінералоутворення в нирках людини. Діаграма побудована в координатах “концентрація (моляльність) – рН” як найбільш інформативних параметрах цієї системи. Аналіз інших параметрів системи – температури, тиску, Eh і т. п. показав, що вони є менш інформативними, оскільки визначають загальний стан людини. На підставі діаграми розраховані парагенетичні асоціації і визначена послідовність формування мінералів.
2. Вперше були проведені комплексні дослідження ОМА з встановленням мікрохімічного складу і детальною послідовністю росту. Для визначення мікрохімічного складу уролітів були проведені оригінальні дослідження на мікрозондовому аналізаторі "Jeol-733".
3. На основі порівняльного аналізу особливостей ОМА і геохімічних характеристик середовища проживання людини, запропоновано використовувати уроліти як біотести при оцінці екологічного становища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПАРАГЕНЕТИЧНі АСОЦіАЦії МіНЕРАЛіВ і ОНТОГЕНіЯ органо-мінеральних агрегатів У НИРКАХ ЛЮДЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок