Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> К.Д.КАВЕЛІН ПРО ЛІБЕРАЛЬНУ МОДЕРНІЗАЦІЮ РОСІЇ

К.Д.КАВЕЛІН ПРО ЛІБЕРАЛЬНУ МОДЕРНІЗАЦІЮ РОСІЇ

Назва:
К.Д.КАВЕЛІН ПРО ЛІБЕРАЛЬНУ МОДЕРНІЗАЦІЮ РОСІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,51 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна
МАЛЮТІНА Оксана Костянтинівна
УДК 930:329.12(470+571)”18/19”
К.Д.КАВЕЛІН ПРО ЛІБЕРАЛЬНУ МОДЕРНІЗАЦІЮ РОСІЇ
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук,
Лантух Валерій Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри історії Росії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Харитонов Володимир Львович
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
професор кафедри українознавства
кандидат історичних наук
Сичова Вікторія Вікторівна
Харківський регіональний інститут
Української академії державного управління
при Президентові України
доцент кафедри державної політики.
Провідна установа – Донецький національний університет
кафедра нової та новітньої історії
Захист відбудеться: “ 19 ” квітня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.10 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків. пл. Свободи, 4, аудиторія 4-65)
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків. пл. Свободи, 4.)
Автореферат розісланий “ 18 ” березня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Протягом десятиліть більшість проблем громадсько-політичної історії зводились до аналізу революційно-демократичного руху. Перевага віддавалася вивченню комплексу ідей цього політичного напрямку.
Лише в останні шістнадцять років ХХ століття, в обставинах ерозії комуністичної ідеології, почалися пошуки альтернативних учень. Спокуса подолання ідейно-теоретичної кризи призвела до того, що в якості панацеї була обрана західна ліберальна модель суспільного розвитку. Її цінності були представлені в якості “загальнолюдських” і склали основу “нового політичного мислення”. По суті ж, відбулася спроба здійснити некритичне копіювання західної цивілізації, причому, в її специфічному, англо-американському варіанті.
Бажання насадити ліберальні ідеї “згори”, без урахування національно-культурних традицій та ментальності більшості сприяло стрімкій девальвації понять ліберальної системи цінностей. Усе частіше чулися розмови про необхідність “сильної руки”. Неприйнятність автоматично запозичених ідей, методів та прийомів сучасного західного лібералізму зумовила особливий інтерес до власних історичних коренів, виявлення ролі та місця інтелектуальної еліти у процесі суспільного розвитку, досвіду “перехідних” періодів та епох великомасштабних інновацій.
Помітною фігурою в історії становлення російської ліберальної думки другої половини ХІХ століття був Костянтин Дмитрович Кавелін (1818-1884) – правознавець, історик, філософ, публіцист. Він прожив довге творче життя, був очевидцем та в певному розумінні творцем “великих реформ” 60-70-х років ХІХ століття, виступав не лише свідком, але й активним учасником дискусії про шляхи оновлення та подальшого розвитку Росії. Його ідейні пошуки можуть бути прекрасною ілюстрацією джерел, на основі яких могли б формуватися й сучасні підходи до реформації. У зв’язку з цим слід зазначити, що програма К.Д.Кавеліна поєднувала у собі риси як універсального, так і унікального. Єдино можлива в Росії модель модернізації, на його думку, це власне російська модель, бо успіх залежить від того, наскільки трансформаційний процес вписується в національні інститути, сприймається суспільством (або хоча б його досить значною частиною) як природний та підтримується ним.
Інтерес до особистості та суспільно-політичної позиції К.Д.Кавеліна має й суто наукове пояснення. По-перше, у центрі уваги знаходиться його програма перетворень, яка фактично комплексно й детально раніше не досліджувалася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: К.Д.КАВЕЛІН ПРО ЛІБЕРАЛЬНУ МОДЕРНІЗАЦІЮ РОСІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок