Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ГЕРМЕТИЧНОСТІ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ ОБСАДНИХ КОЛОН

ПІДВИЩЕННЯ ГЕРМЕТИЧНОСТІ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ ОБСАДНИХ КОЛОН

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ГЕРМЕТИЧНОСТІ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ ОБСАДНИХ КОЛОН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
КУЛИНИН Тарас Михайлович
УДК 622.245.13
ПІДВИЩЕННЯ ГЕРМЕТИЧНОСТІ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ
ОБСАДНИХ КОЛОН
05.15.10 – Буріння свердловин
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Чернов Борис Олександрович,
Івано-Франківський національний
технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри фізики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Огородніков Петро Іванович,
Міжнародний науково-технічний
університет ім. Ю. Бугая, м. Київ,
декан факультету нафтогазової
інженерії і комп’ютерних наук
кандидат технічних наук, доцент
Сенюшкович Микола Володимирович
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу, доцент кафедри
буріння нафтових і газових свердловин
Захист відбудеться "_10_"___жовтня___ 2007 року о _14:30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.02 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий "__5__"___вересня___ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент І.М.Ковбасюк


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Національною програмою "Нафта і газ України до 2010 року" передбачено збільшення обсягів видобування енергоносіїв та змен-шення їх втрат. Напрямком їх вирішення є збільшення глибин буріння нафтових і газових свердловин, при якому значно підвищуються пластові тиски і темпера-тура, що вимагає удосконалення техніки і технології кріплення свердловин.
При експлуатації свердловин в складних геологічних умовах 7 % аварій при-падає на пошкодження обсадних колон, а на їх на ліквідацію витрачається 12 % ремонтного часу. Поширеним ускладненням залишається порушення герметич-ності їх різьбових з’єднань, особливо при кріпленні похило-скерованих свердло-вин. З цієї причини ліквідовано значну частину пробурених свердловин. Пробле-ма підвищення працездатності і довговічності обсадних труб для кріплення свердловин є актуальною в нафтогазовидобувній промисловості.
Значний відсоток продукції трубопрокатних заводів країни складають обсад-ні труби з різьбою трикутного профілю. Конструктивно їх муфтові з’єднання не-герметичні, а існуючі ущільнюючі матеріали не забезпечують довготривалої гер-метичності обсадних колон при високих тисках і температурах у свердловинах.
Розробка методів і засобів для підвищення надійності кріплення обсадними трубами високотемпературних та похило-скерованих свердловин є актуальною задачею. Для її вирішення необхідно провести теоретичні та експериментальні дослідження ефективних шляхів підвищення герметичності обсадних колон.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана за напрямком ДНТП "Підвищення надійності та довговічності бурильних і обсадних колон при будівництві і експлуатації нафтових і газових свердловин", відноситься до галузевої проблеми і тематичних планів ВАТ “Укр-нафта”, ДГП “Укрзахідгеологія”, ДАТ “Чорноморнафтогаз”, відповідає основ-ним напрямкам Національної програми "Нафта і газ України до 2010 року".
Мета і завдання досліджень. Метою роботи є підвищення герметичності різьбових з’єднань обсадних колон при спорудженні та експлуатації нафтових і газових свердловин за умов високих тисків і температури.
Поставлена мета досягається шляхом вирішення таких задач:
1. Розробка удосконаленої конструкції герметизуючого вузла безупорних різьбових муфтових з’єднань обсадних труб.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ГЕРМЕТИЧНОСТІ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ ОБСАДНИХ КОЛОН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок