Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕКОНСТРУКЦІЯ ПОВЕРХОНЬ В ПРОСТОРІ ЗА НЕВПОРЯДКОВАНИМИ ДАНИМИ АЕРОЗОБРАЖЕНЬ

РЕКОНСТРУКЦІЯ ПОВЕРХОНЬ В ПРОСТОРІ ЗА НЕВПОРЯДКОВАНИМИ ДАНИМИ АЕРОЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
РЕКОНСТРУКЦІЯ ПОВЕРХОНЬ В ПРОСТОРІ ЗА НЕВПОРЯДКОВАНИМИ ДАНИМИ АЕРОЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет “Львівська політехніка”
КАРПІН Олександр Олександрович
УДК 004.932
РЕКОНСТРУКЦІЯ ПОВЕРХОНЬ В ПРОСТОРІ ЗА НЕВПОРЯДКОВАНИМИ ДАНИМИ АЕРОЗОБРАЖЕНЬ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Ємець Володимир Федорович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри електронних обчислювальних машин
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Воробель Роман Антонович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка,
завідувач відділу обчислювальних методів і систем перетворення інформації
кандидат технічних наук, доцент
Березький Олег Миколайович,
Тернопільський національний економічний університет,
доцент кафедри інформаційно-обчислювальних систем та управління
Захист відбудеться “     ”  жовтня  2007р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.14 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. Ст.Бандери,12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” 79013, м.Львів, вул. Професорська,1.
Автореферат розісланий “ 21  ”  вересня   2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Батюк А.Є.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В різноманітних областях застосування інформаційних технологій дедалі частіше виникає проблема підвищення ефективності збору, перетворення та опрацювання даних, впровадження нових технологічних рішень і, насамперед, автоматизації процесів керування та обробки отримуваної інформації. Так, при плануванні та розбудові населених пунктів, у вирішенні задач телекомунікації та електрифікації, картографування (у тому числі побудова тривимірних карт Землі та карт автомобільної GPS навігації), у лісовій та гірничій справах тощо, широко використовуються дані, отримані засобами активної лазерної альтиметрії. Сучасний розвиток неконтактних засобів вимірювання дальності дозволяє отримати ці дані з великою точністю та роздільною здатністю. До того ж сканування земної поверхні, як правило, проводиться на великих ділянках, площа яких може сягати декілька десятків квадратних кілометрів. Для виконання тривимірної візуалізації аерозображень, розмір яких часто перевищує обсяг оперативної пам’яті комп’ютера, необхідно використовувати спеціалізовані графічні станції та затратити значний час на виконання цієї операції. При цьому операція маніпулювання тривимірними об’єктами потребує точної роботи оператора щодо виділення країв об’єктів та їх сегментації. З метою автоматизації цих процесів необхідно аналітично описати зображення кожного тривимірного об’єкту та створити тривимірну модель сцени.
Для досягнення цієї мети необхідно розв’язати проблему відновлення форми поверхні об’єкту за координатами лише деяких точок на його поверхні. В літературі така проблема означується терміном “реконструкція поверхонь”.
Задачі, які розглядаються, належать до обернених (некоректних) задач математичної фізики. Наявність в даних аерозображень похибок вимірювань приводить до того, що розв’язок задачі з даними, що містять шум, може значно відрізнятися від точного результату. В цій ситуації на перший план виходять методи математичної обробки інформації. Використання методів регуляризації дозволяє забезпечити стійкість та задану точність розв’язку.
Протягом останніх років було розроблено низку методів реконструкції поверхонь. Однак вони, як правило, в процесі роботи потребують додаткових апріорних відомостей про сам об’єкт реконструкції, зокрема апріорної інформації про топологію досліджуваної поверхні, інформації про її орієнтацію у просторі, вимагають карту місцевості або втручання оператора в процес реконструкції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕКОНСТРУКЦІЯ ПОВЕРХОНЬ В ПРОСТОРІ ЗА НЕВПОРЯДКОВАНИМИ ДАНИМИ АЕРОЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок