Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ПРИ КОНКУРЕНТНОМУ УТВОРЕННІ ДЕКІЛЬКОХ ФАЗ

КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ПРИ КОНКУРЕНТНОМУ УТВОРЕННІ ДЕКІЛЬКОХ ФАЗ

Назва:
КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ПРИ КОНКУРЕНТНОМУ УТВОРЕННІ ДЕКІЛЬКОХ ФАЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,63 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут монокристалів
Алєксєєчкін Микола Васильович
УДК 538.911
КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ПРИ КОНКУРЕНТНОМУ УТВОРЕННІ ДЕКІЛЬКОХ ФАЗ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ХАРКІВ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному Науковому Центрі "Харківський фізико-
технічний Інститут"; 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
БАКАЙ Олександр Степанович,
Національний Науковий Центр "Харківський фізико-
технічний Інститут”, завідувач теоретичним відділом.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий
співробітник
ВІРЧЕНКО Юрій Петрович,
Інститут монокристалів НАН України, провідний науковий
співробітник.
 
доктор фізико-математичних наук, професор
ПУГАЧОВ Анатолій Тарасович,
Національний технічний університет "Харківський
політехнічний інститут", завідувач кафедрою фізики
металів і напівпровідників.
 
Провідна установа:
Фізико-технічний інститут нізьких температур ім. Б.І.
Веркіна НАН України, відділ фізики реальних кристалів,
м. Харків.
Захист відбудеться 20 травня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.169.02 в Інституті монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60, актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60.
Автореферат розісланий 5 квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ Притула І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З відкриттям нових класів фазових перетворень, таких як аморфізація швидко загартованих металевих сплавів і спонтанна аморфізація метастабільної кристалічної фази, виникла необхідність розвитку нових підходів і побудови адекватних моделей для опису кінетики цих процесів.
Останнім часом інтенсивно досліджується клас твердих тіл, що називаються металевими стеклами. Вони, як правило, здобуваються у сильно нерівноважних умовах, наприклад, при швидкому охолодженні розплаву. Теорія цього процесу повинна давати умови переходу рідини в аморфний стан, зокрема, визначати критичну швидкість охолодження. Використання стандартного підходу для опису кінетики затвердіння переохолодженої рідини є недостатнім, тому що залишає неясним питання про структуру аморфного тіла, що утворюється. Тому необхідно розвити новий підхід, що дозволяє розглядати процеси конкурентного зародкоутворення, пояснити утворення полікластерної структури аморфних тіл, що спостерігається на експерименті, й знайти необхідні для цього умови. Крім того, бажано здобути структурні характеристики такого тіла, зокрема, знайти функцію розподілу зерен (кластерів) за розмірами.
При розгляді кінетики фазового перетворення звичайно використовується імовірносно-феноменологічна теорія Колмогорова, що дозволяє здобути об'ємну частку нової фази як функцію часу за відомими швидкостями зародження й росту. У зв'язку з розглядом конкурентного зародкоутворення, виникає задача узагальнення цієї теорії на випадок декількох фаз, що одночасно зростають з різними швидкостями, й отримання об'ємних часток конкуруючих фаз. Раніше ця задача була вирішена тільки для одномірного простору й при постійних швидкостях зародження та росту фаз. Для двовимірного простору задача вивчалася методом комп'ютерного моделювання. Актуальною є задача аналітичного дослідження двох- і тривимірного випадків, найбільш цікавих для застосувань. Оскільки останнім часом досліджуються різні процеси фазових перетворень, що йдуть за механізмом конкурентного зародкоутворення (наприклад, одночасне зростання виділень декількох фаз у сталях; утворення різних фаз вуглецю в напилюємих алмазних плівках та інші процеси), то отримані тут результати є актуальними і важливими для застосувань.
Ще одним класом фазових перетворень, до якого в даній роботі застосовується підхід конкурентного зародкоутворення, є спонтанна аморфізація метастабільної кристалічної фази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ПРИ КОНКУРЕНТНОМУ УТВОРЕННІ ДЕКІЛЬКОХ ФАЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок