Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ОСНАЩЕННЯ З ПРУЖНИМИ НАПРЯМНИМИ ТА ОРІЄНТОВАНОЮ ЖОРСТКІСТЮ ДЛЯ ТОКАРНОЇ ОБРОБКИ

ТЕОРІЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ОСНАЩЕННЯ З ПРУЖНИМИ НАПРЯМНИМИ ТА ОРІЄНТОВАНОЮ ЖОРСТКІСТЮ ДЛЯ ТОКАРНОЇ ОБРОБКИ

Назва:
ТЕОРІЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ОСНАЩЕННЯ З ПРУЖНИМИ НАПРЯМНИМИ ТА ОРІЄНТОВАНОЮ ЖОРСТКІСТЮ ДЛЯ ТОКАРНОЇ ОБРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,01 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”
Шевченко Олександр Віталійович
УДК 621.91.01:543.1
ТЕОРІЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ОСНАЩЕННЯ
З ПРУЖНИМИ НАПРЯМНИМИ ТА ОРІЄНТОВАНОЮ ЖОРСТКІСТЮ
ДЛЯ ТОКАРНОЇ ОБРОБКИ
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі „Конструювання верстатів та машин” Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”
Науковий консультант: | доктор технічних наук, професор
Кузнєцов Юрій Миколайович
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”,
професор кафедри "Конструювання верстатів та машин"
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Розенберг Олег Олександрович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля
НАН України, завідувач відділу;
доктор технічних наук, професор
Павленко Іван Іванович,
Кіровоградський національний технічний університет,
завідувач кафедри "Технологія машинобудування";
доктор технічних наук, професор
Луців Ігор Володимирович
Тернопільський технічний університет ім. І. Пулюя,
проректор з навчальної роботи, завідувач кафедри "Комп’ютерне проектування верстатів і машин"
Захист відбудеться 23 жовтня 2007 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.11 у Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” за адресою:
03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корпус 1, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 14 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.т.н. Майборода В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності токарної обробки є однією з важливих науково-технічних проблем сучасного машинобудування, а пошук нових шляхів її вирішення має важливе народногосподарське значення.
Безперервне зростання вимог до точності малих переміщень обмежує використання традиційних кінематичних ланок верстатів, які часто не забезпечують необхідної точності позиціювання робочих органів. Для позиціювання в мікрометричному діапазоні в приводах верстатів можуть бути використані спеціальні пружні кінематичні пристрої, що виконують функції напрямних та виключають вплив зовнішнього тертя на точність позиціювання.
При обробці високолегованих сталей та деяких сплавів кольорових металів утворюється так звана „зливна” стружка. Навивання та заплутування стружки на деталі верстата утруднює експлуатацію автоматизованого обладнання та є основною причиною травматизму робітників-верстатників. Вібраційне різання інструментальним оснащенням з пружними напрямними є ефективним та надійним методом дроблення стружки в процесі різання.
При обробці на верстатах за деяких умов роботи можуть виникати автоколивання, які обмежують режими різання, знижують якість виробів та призводять до викришування різальних кромок інструменту. Підвищення вібростійкості процесу різання може бути досягнуте, наприклад, зміною орієнтації головних осей жорсткості верстата за допомогою спеціального інструментальне оснащення з пружними напрямними.
Разом з тим, відсутність спеціальної теорії проектування інструментального оснащення з пружними напрямними стримує ефективність його використання при токарній обробці, зокрема, на високопродуктивних токарно-револьверних верстатах (ТРВ). Тому, створення спеціальної теорії та основ проектування інструментального оснащення з пружними напрямними та орієнтованою жорсткістю для мікрорегулювання різального інструменту, дроблення стружки в процесі різання та зменшення інтенсивності автоколивань є актуальною науковою проблемою, вирішення якої дозволить суттєво підвищити ефективність токарної обробки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до плану науково-дослідних робіт Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” (НТУУ „КПІ”): 2001-2003 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ТЕОРІЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ОСНАЩЕННЯ З ПРУЖНИМИ НАПРЯМНИМИ ТА ОРІЄНТОВАНОЮ ЖОРСТКІСТЮ ДЛЯ ТОКАРНОЇ ОБРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок