Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> моделі та метод розрахунку асфальтобетонних шарів нежорстких дорожніх одягів армованих синтетичними матеріалами

моделі та метод розрахунку асфальтобетонних шарів нежорстких дорожніх одягів армованих синтетичними матеріалами

Назва:
моделі та метод розрахунку асфальтобетонних шарів нежорстких дорожніх одягів армованих синтетичними матеріалами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,39 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
міністерство освіти і науки україни
національний транспортний університет
Василевич Олександр Віталійович
удк 625.02:625.852.061
моделі та метод розрахунку асфальтобетонних шарів нежорстких дорожніх одягів армованих
синтетичними матеріалами
05.22.11 – Автомобільні шляхи та аеродроми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Савенко В’ячеслав Якович, Національний транспортний університет, завідувач кафедри будівництва та експлуатації доріг.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Павлюк Дмитро Олександрович, Національний транспортний університет, професор кафедри ”Аеропорти”.
кандидат технічних наук, професор
Прусенко Євген Дмитрович, Державна служба автомобільних доріг України, начальник Управління науково-технічної політики.
Провідна установа: Харківський національний автомобільно-дорожній університет, кафедра будівництва і експлуатації автомобільних доріг Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться ” 10 ” червня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.02 при Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету (01103, Україна, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42).
Автореферат розіслано ” 5 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук І.А. Рутковська
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На даний час на автомобільних дорогах України, як і в цілому світі, переважають нежорсткі дорожні одяги з асфальтобетонними шарами. Такі дорожні одяги нерідко під дією транспортного навантаження досить швидко руйнуються та вимагають передчасних ремонтів. Руйнування проявляються різною мірою в залежності від режиму і характеру навантаження. Досить поширеними руйнуваннями асфальтобетонних шарів є тріщини. Тому, в останні роки, для підвищення довговічності таких шарів, на практиці досить широко застосовують армуючі прошарки у вигляді синтетичних матеріалів, але їх застосування не підкріплене досить строгою теоретичною базою, яка б дозволяла розраховувати асфальтобетонні шари дорожнього одягу з урахуванням особливостей роботи армуючих синтетичних прошарків.
За останні десятиліття вивченню тріщиностійкості асфальтобетонних шарів присвячено багато наукових праць вітчизняних і зарубіжних вчених, але дослідженню впливу армуючих синтетичних прошарків на загальний напружено-деформований стан цих шарів приділялось недостатньо уваги. Тому в цій області практично відсутні теоретичні розробки, що дозволили б розробити єдину методику розрахунку асфальтобетонних шарів армованих синтетичними матеріалами. Як відомо, дорожньо-будівельні матеріали та ґрунти земляного полотна при їх навантаженні проявляють в’язко-пружні властивості, які необхідно враховувати при визначенні напружено-деформованого стану армованих асфальтобетонних шарів дорожнього одягу від дії транспортних навантажень та при оцінці їх граничного стану, що ще більш ускладнює задачу.
Подальший розвиток методів розрахунку армованих асфальтобетонних шарів вимагає більш досконалого і ретельного вивчення впливу синтетичного прошарку на напружено-деформований стан та розподіл напружень в нежорсткому дорожньому одязі автомобільних доріг і вулиць.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові результати роботи одержані в процесі виконання плану науково-дослідних робіт Національного транспортного університету: „Розробка математичних моделей армування дорожніх одягів синтетичними матеріалами і методів їх реалізації” (д/б тема № 22 РК 0103U003382); тематичного плану науково-дослідних робіт Державної служби автомобільних доріг України „Розробити методику розрахунку нежорстких дорожніх одягів з армуючими прошарками” (д/б № 38/55 РК 0102U003929); „Переробити ВБН 46-83 „Інструкція з проектування дорожніх одягів нежорсткого типу” (д/б № 157 РК 0102U003926).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: моделі та метод розрахунку асфальтобетонних шарів нежорстких дорожніх одягів армованих синтетичними матеріалами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок