Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА Освіти В Донбасі в роки ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ

СИСТЕМА Освіти В Донбасі в роки ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ

Назва:
СИСТЕМА Освіти В Донбасі в роки ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,26 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бистра Марія Олександрівна
УДК 94 (477.6): 37.014“1941/1945”
СИСТЕМА Освіти В Донбасі
в роки ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник –  доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
завідувач кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти –  доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Даниленко Віктор Михайлович,
завідувач відділу історії України другої половини ХХ ст.
Інституту історії України НАН України
доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Кравченко Володимир Іванович,
професор кафедри історії України та філософії права
Донецького юридичного інституту
Луганського державного університету внутрішніх справ
Провідна установа –? Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться “27” квітня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “24” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради  Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У розвитку суспільства надзвичайно важливу роль відіграє система освіти, яка закладає основи формування особистості людини, її світогляду, системи моральних і духовних цінностей. При цьому вплив освіти на людину виявляється в різноманітних формах: освіта, по-перше, дає людині необхідні знання і навички до певних видів корисної праці; по-друге, формує людину як члена організованого колективу і суспільства, прищеплюючи їй ті чи інші принципи і норми поведінки, виховуючи її в дусі панівної ідеології та моралі; по-третє, розвиває людину як особистість. Крім того, освіта і кваліфікація звичайно ведуть до більш високої продуктивності праці і таким чином впливають на матеріальні умови існування людини. Отже, освіта органічно пов’язана з соціальними відносинами, політикою та ідеологією.
Роль освіти як активного чинника життя суспільства зростає в період великих соціально-політичних зрушень, докорінних соціальних перетворень і, насамперед, екстремальних умов розвитку суспільства, з якими, безперечно, пов’язані трагічні події Великої Вітчизняної війни. Гостра ідеологічна боротьба, що розгорнулася в той час між фашистською і радянською тоталітарними системами, особливо яскраво виявилася в царині освіти.
Розвиток системи освіти України в умовах війни, і зокрема окупації, набув регіональних особливостей і відмінностей залежно від значення того чи іншого регіону для воюючих сторін. Надзвичайно важливу роль під час війни відігравали заклади освіти у Донбасі, який мав виняткове стратегічне значення для СРСР і фашистської Німеччини як регіон України з величезним індустріальним потенціалом, де в екстремальних умовах війни у стислі строки було життєво необхідно відбудувати народногосподарські об’єкти і налагодити їх роботу, а це неможливо було здійснити без системи підготовки спеціалістів різного рівня. Отже, всебічне вивчення освітніх процесів у Донбасі в умовах війни сприятиме виробленню цілісного уявлення про систему освіти України, новому осмисленню сутності суспільно-політичних і національно-культурних процесів в Україні зазначеного періоду, основоположних принципів політики та ідеології СРСР і фашистської Німеччини, що може започаткувати нові концептуальні підходи і до вивчення історії Великої Вітчизняної війни в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: СИСТЕМА Освіти В Донбасі в роки ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок