Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОНІТОРИНГ ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ У ПЕРЕРОБЦІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПРОДУКТІВ

МОНІТОРИНГ ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ У ПЕРЕРОБЦІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПРОДУКТІВ

Назва:
МОНІТОРИНГ ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ У ПЕРЕРОБЦІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. ДОКУЧАЄВА
БОНДАРЧУК НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 658:338.152
МОНІТОРИНГ ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ У ПЕРЕРОБЦІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПРОДУКТІВ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чупіс Анатолій Віталійович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, професор
Шиян Віктор Йосипович,
Харківський національний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва,
завідувач кафедри економіки сільського господарства
 
Провідна установа – Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем розвитку і розміщення харчової та переробної промисловості, м. Київ.
Захист відбудеться 20 жовтня 2004 р. о 10 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ, корп. 1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ.
Автореферат розісланий 18 вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підприємства виробничої сфери АПК України, щоб бути конкурентноспроможними, приймають на себе відповідальність за індивідуальний відтворювальний процес, за величину витрат і їх скорочення. Їх зусилля направлені на одержання продукції з меншими коштами чи збільшення її виробництва при фіксованих, незмінних витратах ресурсів. При цьому підприємства не стають незалежними від середовища в якому функціонують. Швидше навпаки, взаємодія основних ланок виробництва одержує економічно обґрунтований, еквівалентний характер, підвищує результативність їх виробничої діяльності.
У витратах підприємств кристалізується ступінь використання трудових, матеріальних і інших ресурсів. Величина їх характеризується результатами матеріалізованих економічних відносин суб’єктів виробництва, що діють самостійно на свій розсуд у відповідності з економічними інтересами.
Виробничі витрати не можуть розглядатись тільки як техніко-економічні і облікові категорії. У розмірі, структурі, часовому просторі витрат проявляються закономірності і економічні закони. Зокрема: економії часу, підвищення продуктивності праці, розподілу за результатами уречевленої і живої праці та інші.
Виробничі витрати відносяться до предмету важливого і постійного піклування в теорії відтворення так як вони співвідносяться безпосередньо з практикою виробництва, направлені на її конкретний аналіз і розробку рекомендацій для менеджерів і колективів. Виходячи з цього, особливого значення набувають питання моніторингу виробничих витрат на мікрорівні.
Спостереження за змінами і дослідження виробничих витрат та своєчасне виявлення відносного їх рівня – один із надійних каналів аналізу конкуренції в ринковій економіці. Адже підприємництво не тільки творчість по створенню споживчих благ, але і наполегливе цілеспрямоване управління ресурсами суб’єктів виробництва.
Питання пов’язані з теорією витрат, їх моніторингом та мінімізацією в умовах ринку знайшли своє відображення в багатьох наукових працях зарубіжних і вітчизняних вчених. Серед них О. Байдик, С. Брю, К. Вілсон, С. Голова, Дж. Горріган, Б. Карлоф, К. Ларіонов, К. Макконел, С. Ніколаєв, Л. Нападовська, О. Орлов, Є. Рясних, С. Сінк, С. Стуков, Р. Хілтон, М. Чумаченко, А. Чупіс, В. Шиян і інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОНІТОРИНГ ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ У ПЕРЕРОБЦІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок