Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОКАЛЬНА МІЦНІСТЬ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПАСАЖИРСЬКИХ І ТРАНСПОРТНИХ ЛІТАКІВ ПРИ ЗІТКНЕННІ З ПТАХАМИ

ЛОКАЛЬНА МІЦНІСТЬ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПАСАЖИРСЬКИХ І ТРАНСПОРТНИХ ЛІТАКІВ ПРИ ЗІТКНЕННІ З ПТАХАМИ

Назва:
ЛОКАЛЬНА МІЦНІСТЬ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПАСАЖИРСЬКИХ І ТРАНСПОРТНИХ ЛІТАКІВ ПРИ ЗІТКНЕННІ З ПТАХАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,14 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Державний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
Спеціалізована вчена рада Д64.062.03
Онгірський Генріх Генріхович
УДК 629.7.02: 656.7.084
ЛОКАЛЬНА МІЦНІСТЬ КОНСТРУКТИВНИХ
ЕЛЕМЕНТІВ ПАСАЖИРСЬКИХ І ТРАНСПОРТНИХ
ЛІТАКІВ ПРИ ЗІТКНЕННІ З ПТАХАМИ
Спеціальність 05.07.03 – міцність літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Харків 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Державному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: Доктор технічних наук, професор
Ківа Дмитро Семенович, АНТК “Антонов”,
Перший заступник Генерального конструктора
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, ст. науковий співробітник
Шупіков Олександр Миколайович,
Інститут проблем машинобудування
НАН України, заступник директора з наукової роботи
Кандидат технічних наук, доцент
Гребеніков Олександр Григорович,
Державний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, доцент
Провідна установа: Дніпропетровський державний університет,
Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 22 вересня 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.03 в Державному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків-70, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, 61070, м. Харків-70, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розіслано 20 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.А. Шеломов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В усьому світі безперервно зростають обсяги пасажирських і транспортних перевезень повітряними суднами, спостерігається тенденція до збільшення ресурсу та термінів експлуатації цивільних літаків та все вищими стають вимоги до безпеки польоту.
У зв’язку з цим у всіх керівних документах з сертифікації та експлуатації повітряних суден країн із розвиненою авіаційною промисловістю передбачаються особливі вимоги до регламентації пошкоджень від удару птахом.
Ця проблема пов’язана не лише безпосередньо з економічним аспектом, але й з безпекою екіпажу та пасажирів, бо у випадку катастрофи буде мати місце непоправна втрата від загибелі людей.
Незважаючи на те, що проблемою небезпеки птахів для літаків займається спеціальна міжнародна організація ЕКОПС, яка вивчає як орнітологічні аспекти, так і інформаційні, а також проблеми стійкості до ударів птахів конструкцій повітряних суден, останні не знайшли у світовій та вітчизняній практиці вирішення.
У зв’язку з цим дослідження локальної міцності конструктивних елементів повітряних суден при їх зіткненні з птахами є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною всіх досліджень і ДКР, які проводились в АНТК “Антонов” на протязі понад 20 років в рамках Державних і галузевих програм, що були виконані за Постановами Уряду.
Мета та задачі дослідження. Мета дисертації – підвищення безпеки експлуатації повітряних суден шляхом розробки, експериментальної апробації та впровадження в практику проектування пасажирських і транспортних літаків інженерних методів визначення локальної міцності при зіткненні з птахами в регламентованих умовах експлуатації.
Для досягнення цієї мети в роботі були сформульовані та вирішені наступні задачі:
- розробити наближену інженерну методику визначення критичної швидкості пошкоджуваності агрегату літака при зіткненні з птахом;
- створити математичні моделі деформування та руйнування птаха при його співударянні з перешкодою, які враховують багатофункціональні особливості тканин біологічних систем;
- на основі запропонованих математичних моделей розробити уточнену методику визначення зони локального ушкодження типових конструктивних елементів в залежності від енергетичних параметрів процесу співударяння;
- провести експериментальну перевірку теоретичних моделей і методик;
- впровадити результати дослідження в практику розрахунку на міцність типових елементів пасажирських і транспортних літаків з урахуванням їхньої птахостійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ЛОКАЛЬНА МІЦНІСТЬ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПАСАЖИРСЬКИХ І ТРАНСПОРТНИХ ЛІТАКІВ ПРИ ЗІТКНЕННІ З ПТАХАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок