Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЄ ОСМИСЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ В ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ ЮРІЯ МУШКЕТИКА

ХУДОЖНЄ ОСМИСЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ В ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ ЮРІЯ МУШКЕТИКА

Назва:
ХУДОЖНЄ ОСМИСЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ В ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ ЮРІЯ МУШКЕТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РОМАС ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
УДК:821.161.2-311.6Р69
ХУДОЖНЄ ОСМИСЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ В ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ ЮРІЯ МУШКЕТИКА
10.01.01 - українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Олійник Наталія Петрівна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кузьменко Володимир Іванович,
Київський славістичний університет,
професор кафедри української філології;
кандидат філологічних наук, доцент
Конончук Михайло Миколайович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри
української літератури і шевченкознавства.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра історії української літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 26 жовтня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.0S1.12 у Дніпропетровському національному університеті (4906S, м. Дніпропетровськ, пл.Т.Шевченка,1).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий “23” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Літературний дебют Ю.Мушкетика припав на часи ідеологічної заангажованості: видавництво „Радянський письменник” випустило у світ його першу повість „Семен Палій”. У подальшому пошуки Юрієм Мушкетиком власного художнього письма відбувалися в руслі ідейно-естетичних, жанрово-стильових пошуків шістдесятників, творчість яких була звернена безпосередньо до образів народу й особистості, зображення їх місця в історичному процесі. Завдяки руху шістдесятників стало можливим утвердження в літературі самості людини, відродження культури та національної гідності, звернення до відтворення народної долі в її філософських, морально-естетичних вимірах. Багато хто з українських письменників, зокрема Юрій Мушкетик, не належали до ядра шістдесятників, але були шістдесятниками за своєю суттю.
Актуальність дослідження. Концепція розвитку української літератури у другій половині ХХ ст. висуває потребу конструктивного переосмислення минулого, що сприяє активізації історичної прози. Але в той час вона не була предметом об’єктивного вивчення науковців, а нерідко й підлягала забороні. Тож історична проза все частіше стає об’єктом досліджень сучасних літературознавців. Актуальність обраної теми зумовлена необхідністю визначення специфіки інтерпретації проблеми національної самосвідомості в прозі Ю.Мушкетика з метою освоєння конкретного художнього досвіду, вираження історії козацтва у зв’язку з постановкою проблем державотворення, що на сьогодні є особливо актуальним. Дослідження названої проблеми стало можливим лише в нових історичних умовах, після здобуття Україною незалежності в 1991 році, до цього тема фактично була закритою. Свою літературну діяльність Ю.Мушкетик розпочав ще в студентські роки й утверджувався як майстер великої епічної прози впродовж кількох десятиліть. Романи письменника „Гайдамаки”, „Яса”, „На брата брат”, „Гетьманський скарб”, „Погоня”, „Прийдімо, вклонімося” та повість „Семен Палій” посіли своє гідне місце в літературному процесі другої половини ХХ століття.
Тема актуальна й малодосліджена. Це стосується з’ясування як теоретичного, так і фактичного матеріалу. Нові життєві реалії зумовили появу низки якісно нових творів, у яких історична проблематика виявилася надзвичайно актуальною, бо була причетною до сьогоднішніх злободенних питань. Наукова новизна дисертації певною мірою зумовлюється новизною постановки проблеми та комплексним дослідженням художнього мислення письменника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХУДОЖНЄ ОСМИСЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ В ІСТОРИЧНІЙ ПРОЗІ ЮРІЯ МУШКЕТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок