Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕЗРОБІТТЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПРИЧИНИ, ФОРМИ, ТЕНДЕНЦІЇ

БЕЗРОБІТТЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПРИЧИНИ, ФОРМИ, ТЕНДЕНЦІЇ

Назва:
БЕЗРОБІТТЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПРИЧИНИ, ФОРМИ, ТЕНДЕНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
КІМ ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 331.57
БЕЗРОБІТТЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ:
ПРИЧИНИ, ФОРМИ, ТЕНДЕНЦІЇ
08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент
Тютюнникова Світлана Володимирівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії
та економічних методів управління
 
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Богиня Дем’ян Петрович,
Інститут економіки НАН України, м. Київ,
завідувач відділення економіки праці
і зайнятості населення
 
кандидат економічних наук
Давидова Ірина Олегівна,
Харківський державний університет
харчування та торгівлі
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економічної теорії
та зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України, м.Донецьк,
кафедра економічної теорії.
 
Захист відбудеться 21.03.2003 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5-67.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 17.02.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.Соболєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація економіки в постсоціалістичних країнах загострила і актуалізовала проблему безробіття. З одного боку, перехід до ринкової економіки закономірно супроводжується безробіттям, яке є імманентною властивістю цієї системи. З другого боку, характер ринкових трансформацій та структурно-технологічні перетворення породжують нові умови та причини поширення безробіття і надають йому нових особливих характеристик і ознак.
Безробіття прирікає людину на обмежене існування, а суспільство – на недоотримання суспільного продукту, зниження темпів економічного росту і соціального прогресу. В країнах з невисоким та низьким рівнем економічного розвитку, до яких належить також Україна, проблема безробіття пов’язана з проблемами поширення бідності, маргіналізації, зниження якості трудового потенціалу, загрози національній безпеці та консервує відставання. Подальший розвиток національної економіки цих країн пов’язаний з підвищенням ефективності державного регулювання на основі концепції взаємозв’язку між економічним та соціальним факторами перетворень, у якому зайнятість та соціальні досягнення – провідні чинники. Розв’язання цієї проблеми потребує комплексного підходу до вирішення економічних, соціальних та політичних проблем, які безпосередньо впливають на стан безробіття.
Розроблення теоретичних основ вивчення проблеми безробіття в ринкових системах пов’язані з іменами видатних зарубіжних економістів, таких як: А. Сміт, Д. Рікардо, К.Маркс, А. Пігу, Дж. М. Кейнс, Т. Мальтус, Ф. Хайєк, Д. Хікс, М. Фрідмен, А. Маршалл, А. Філліпс, А. Оукен та ін.
Світовий досвід щодо визначення та регулювання безробіття узагальнено в конвенціях і рекомендаціях Міжнародної організації праці.
Розгляд проблем ринку праці, зайнятості та безробіття в трансформаційній економіці провадять українські дослідники: Д. Богиня, Г. Волинський, В. Геєць, В. Герасимчук, О. Грішнова, І. Давидова, В. Дем’яненко, С. Дзюба, С. Дорогунцов, О. Іванілов, М. Кім, А. Колот, Г. Лук’янова, С. Мочерний, В. Онікієнко, І. Петрова, В. Петюх, В. Савченко, В. Секретарюк, М. Соколін, А. Чухно, Л. Шевченко та ін., а також російські вчені: В. Адамчук, В. Буланов, І. Бушмарін, А. Веренікін, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БЕЗРОБІТТЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПРИЧИНИ, ФОРМИ, ТЕНДЕНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок