Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ БУРЯКОВОЇ СТРУЖКИ В ДИФУЗІЙНИХ УСТАНОВКАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА

ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ БУРЯКОВОЇ СТРУЖКИ В ДИФУЗІЙНИХ УСТАНОВКАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ БУРЯКОВОЇ СТРУЖКИ В ДИФУЗІЙНИХ УСТАНОВКАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ВЕРХОЛА ЛЕОНІД АРНОЛЬДОВИЧ
УДК 664.1.033
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ БУРЯКОВОЇ СТРУЖКИ В ДИФУЗІЙНИХ УСТАНОВКАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА
05.18.12 – процеси й обладнання харчових, мікробіологічних і фармацевтичних виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті цукрової промисловості.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Пушанко Микола Миколайович,
Національний університет харчових технологій,
кафедра технологічного обладнання харчових виробництв, професор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Циганков Сергій Петрович
Інститут харчової хімії і технології НАН України,
заступник директора з наукової роботи та нової техніки
доктор технічних наук, професор
Хоменко Микола Дмитрович,
Інститут післядипломної освіти Національного університету харчових технологій, завідуючий кафедрою виробництва цукру і сахаридів
Провідна установа: Інститут технічної теплофізики НАН України, м Київ
Захист відбудеться “28” березня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.02 у Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, Київ -33, вул. Володимирська, 68, корпус А, ауд. 311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: м.Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “20” лютого 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доцент Завґялов В.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бурякоцукрова галузь України має стратегічне значення для забезпечення потреб у цукрі інших галузей харчової промисловості, населення України, державного резерву. У 2005 році на Україні заготівля буряків становила 14,5 млн. т, виробництво цукру – 1,89 млн. т, працювало 120 цукрових заводів. Згідно останніх прогнозів Національної асоціації цукровиробників "Укрцукор" виробництво цукру з буряків у поточному році збільшиться не меньше як до 2,1 млн. т.
Початковим та найбільш визначаючим етапом бурякоцукрового виробництва є процес добування цукру із стружки шляхом протитечійного масообміну із єкстрагуючою рідиною в дифузійних установках.
На заводах України працюють 106 двошнекових, 40 колонних та 4 ротаційних дифузійних апарати. Встановлено, що значна кількість втрат цукру у виробництві припадає саме на втрати цукру на стадії вилучення його із стружки у дифузійних апаратах, при цьому втрати від розкладання прямо залежні від температурного режиму у дифузійній установці, особливо на стадії нагріву стружки.
Загальновизнано, що теплова обробка стружки у наявних на вітчизняних заводах двошнекових дифузійних апаратах та ошпарювачах колонних дифузійних установок не є ефективною.
У масштабах української цукрової промисловості підвищення втрат цукру у виробництві, спричинені недосконалістю процесу теплової обробки, можна мінімально оцінити у 5-8 тис. т цукру щорічно.
На більшості вітчизняних цукрових заводів наднормативними є витрати палива на технологічні потреби. Ефективним енергозберігаючим заходом, що дозволить отримати економію палива на 0,3% може бути впровадження в виробництво протитечіних ошпарювачів бурякової стружки, що забезпечують відповідний температурний режим.
Зазначені обставини підтверджують актуальність вдосконалення процесу теплової оборобки бурякової стружки, розробки та впровадження ефективних ошпарювачів в цукрову промисловість України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Зазначені в дисертаційній роботі дослідження виконувались відповідно до тематики науково-дослідних робіт УкрНДІЦП для забезпечення виконання "Завдання по створенню та освоєнню нової техніки по системі машин та агрегатів для цукрової промисловості" згідно "Програми створення нових видів машин, приладів та обладнання для переробних галузей агропромислового комплексу та збільшення їх виробництва в 1988-1995 роках", затвердженої Радою Міністрів СРСР 19.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКИ БУРЯКОВОЇ СТРУЖКИ В ДИФУЗІЙНИХ УСТАНОВКАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок