Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОБУТ ТА ДОЗВІЛЛЯ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (1920-1930 рр.)

ПОБУТ ТА ДОЗВІЛЛЯ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (1920-1930 рр.)

Назва:
ПОБУТ ТА ДОЗВІЛЛЯ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (1920-1930 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,64 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Лукашевич Олексій Михайлович
УДК 94 (477) ,,1920/30”
ПОБУТ ТА ДОЗВІЛЛЯ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
(1920-1930 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії та культури України Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат історичних наук, професор
Коцур Надія Іванівна,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, завідувач кафедри валеології, анатомії і фізіології людини.
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Удод Олександр Андрійович,
Інститут історії України НАН України, завідувач відділу української історіографії і спеціальних історичних дисциплін;
кандидат історичних наук, доцент
Автушенко Ірина Борисівна,
Національний транспортний університет, доцент кафедри теорії та історії держави і права.
Провідна установа | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, Кабінет міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 19 “ січня 2007 р. о 14 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному
університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 18 ” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т.А.


Вступ. Актуальність теми дослідження. Повернення до культурної спадщини українського народу, що була штучно знівельована в часи тоталітаризму, є одним із основних аспектів духовного зцілення народу, шляхом до піднесення патріотизму та консолідації нації.
На сучасному етапі розвитку незалежної української держави перед національною елітою стоять завдання реформування соціально-побутової інфраструктури села та агропромислового комплексу вцілому з урахуванням міжнародного досвіду, національних традицій і демократичних цінностей. Від їх правильного розв’язання залежить історична доля як українського селянства, так і української нації.
Завдання розбудови української державності, становлення національної свідомості та політичної ідентичності потребують комплексного дослідження питань політизації повсякденного життя українського села 1920-1930-х рр. Саме в той час сягають своїм корінням деякі сучасні національно-культурні, господарські та політичні проблем України.
Наукова розробка даної теми покликана сприяти усвідомленню суспільством і державою необхідності практичного врахування досвіду минулих років, а саме: тих змін, які відбувалися в житті і побуті українського селянства та їх наслідків для української нації в цілому. Це є актуальним, тому що повсякденне життя сучасного села має багато спільних ознак з досліджуваним періодом і дозволяє науково передбачити його подальші соціальні трансформації.
Зв’язок теми дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є складовою частиною комплексної наукової теми кафедри історії та культури України Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди ,,Соціально-політичне життя України ХХ ст.”. Тема дисертації затверджена Вченою радою Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди 6 березня 2003 р., протокол №3.
Об’єктом дослідження є українське селянство в контексті повсякденного життя в умовах радянської влади.
Предметом дослідження є побут та дозвілля українського селянства в умовах непу та колективізації сільського господарства.
Територіальними межами дослідження є українські землі, що перебували в складі УСРР (з 1937 р. УРСР) у період 1920-1930-х рр.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період 1920-1930-х рр. Нижня межа обумовлена завершенням національно-визвольних змагань і встановленням більшовицького режиму в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОБУТ ТА ДОЗВІЛЛЯ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (1920-1930 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок