Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМУНІКАЦІЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (НА ПРИКЛАДІ ПОРІВНЯЛЬНОГО ДОСВІДУ УКРАЇНИ ТА НІМЕЧЧИНИ)

КОМУНІКАЦІЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (НА ПРИКЛАДІ ПОРІВНЯЛЬНОГО ДОСВІДУ УКРАЇНИ ТА НІМЕЧЧИНИ)

Назва:
КОМУНІКАЦІЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (НА ПРИКЛАДІ ПОРІВНЯЛЬНОГО ДОСВІДУ УКРАЇНИ ТА НІМЕЧЧИНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
БЄЛЯКОВ Олександр Олександрович
УДК 002+32:577.4
КОМУНІКАЦІЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ
ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ
(НА ПРИКЛАДІ ПОРІВНЯЛЬНОГО ДОСВІДУ
УКРАЇНИ ТА НІМЕЧЧИНИ)
Спеціальність 10.01.08 — журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ 1999
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі періодичної преси Інституту журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор Ярмиш Юрій Феодосійович, Інститут журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри періодичної преси
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Солдатенко Валерій Федорович, Інститут національних відносин і політології НАН України, завідуючий відділом теорії і історії національних відносин кандидат філологічних наук Даниленко Сергій Іванович, завідувач сектору прес-служби Адміністрації Президента України
Провідна організація: Східноукраїнський державний університет (м. Луганськ)
Захист дисертації відбудеться 19 жовтня 1999 року о 14. 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 при Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 15 вересня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Іванов В.Ф.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний світ названо світом комунікацій. Україна стає динамічним суспільством, в якому, на думку українського дослідника, професора Г. Г. Почепцова, комунікація посідає нове місце, перетворюючись на важливий чинник як суспільного, так і бізнесового життя сьогодення. Ми ввійшли в новий світ, і в цьому переході чи не найголовнішу роль відіграла комунікація, адже саме політична комунікація уможливлює зміни суспільних систем. Особливо важливе місце комунікація посідає в процесах державотворення та формуванні політики і, насамперед, такого її молодого напряму як екологічна політика.
Зараз екологічні проблеми окремих країн і регіонів переросли в глобальну проблему всієї планети. Екологічний вимір забезпечення миру та подальшого економічного розвитку піднесено на рівень ключових проблем людства. Саме тому на початку 70-х років цього століття розпочалося формування екологічної політики.
Практично всі конституції країн світу, що були схвалені або переглянуті за останні 35 років, містять положення, які стосуються довкілля і проголошують право громадян жити у здоровому і безпечному навколишньому середовищі.
Ідея збереження природи сприяла політичному успіху Партії Зелених України. Її діяльність почала будуватися на засадах політичної екології в 1990 році. За результатами парламентських виборів 1998 року "зелені" отримали 1,44 мільйони або 5,44 % голосів виборців. Голову Партії Зелених В. М. Кононова було зареєстровано кандидатом у Президенти України. Важливість проблем довкілля визнано й іншими провідними партіями, що відзначено у відповідних розділах партійних програм. У зв'язку з цим екологічна комунікація набуває також політичного значення.
Проблему захисту навколишнього середовища в Україні можна порівняти за своєю значущістю хіба що з боротьбою за виживання взагалі. Голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України Ю. І. Самойленко підкреслив: "наступне століття - це вік екології, і своє економічне відродження наша держава почне з вирішення нерозривно пов'язаних з ним проблем екології. Швидкість деградації довкілля така, що коли не вжити кардинальних заходів, то може статися так, що рятувати вже не буде що".
Екологічна складова національної безпеки перетворюється на один з домінуючих чинників внутрішньої та зовнішньої політики України. Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території країни є одним з пріоритетів державної політики, визначених Конституцією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОМУНІКАЦІЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (НА ПРИКЛАДІ ПОРІВНЯЛЬНОГО ДОСВІДУ УКРАЇНИ ТА НІМЕЧЧИНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок