Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ (ПОРІВНЯЛЬНО-СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ)

КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ (ПОРІВНЯЛЬНО-СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ (ПОРІВНЯЛЬНО-СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,44 KB
Завантажень:
516
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
БЕРШОВ Олександр Володимирович
УДК 655.4/.5(73)
КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ
(ПОРІВНЯЛЬНО-СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 10.01.08 — журналістика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі видавничої справи та редагування видавничо-поліграфічного факультету Національного технічного університету України
Київський політехнічний інститут Міністерства освіти України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Іванченко Роман Григорович,
завідувач кафедри видавничої справи та редагування
Національного технічного університету України
Київський політехнічний інститут
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Різун Володимир Володимирович,
завідувач кафедри журналістської майстерності
та редакційно-видавничої справи
Інституту журналістики
Київського університету імені Тараса Шевченка
кандидат філологічних наук, професор
Полковенко Віктор Васильович,
завідувач кафедри журналістики Міжнародного інституту лінгвістики і права
Провідна установа | Кафедра видавничої справи і редагування
Української академії друкарства Міністерства освіти України (м. Львів)
Захист відбудеться 7 вересня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 при Київському університеті імені Тараса Шевченка (254119, м. Київ,
вул. Мельникова, 36/1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 14 липня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук В. Ф. Іванов


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що в умовах конкуренції, коли старі друкарські кадри України змушені, пристосовуючись до нових реалій, перебудовувати свою роботу на ринкових засадах, а молоді — шляхом проб і помилок засвоювати новітню методику й технологію видавничої діяльності, вивчення книговидавничого й поліграфічного досвіду країн із високорозвиненою економікою, насамперед США, набуває виняткової практичної ваги.
Проте вивчення засад книговидання за кордоном має не лише практичне, а й велике наукове значення, оскільки в радянський час наукова думка працювала здебільшого однобоко, часто на заперечення чи осуд досвіду промислово розвинених країн із ринковою економікою. Яскравим прикладом може бути ставлення радянської науки до кібернетики та генетики, що свого часу були проголошені лженауками. Нині ж дійсність змушує нас об’єктивно вивчати кращі надбання людства. Тому наукові здобутки, що вже стали звичними для світового загалу, ми тільки вводимо в теоретичний обіг.
Виходячи саме з цих міркувань, ми можемо говорити про зарубіжний досвід як про знання, що для нас мають значення наукової новизни. Вони часто є сукупністю нових діалектично складних теоретичних або практичних питань, що суперечать теоретичним положенням або прикладним методам у вітчизняному книговиданні, а значить, їхнє запровадження є науковою проблемою, що потребує вивчення.
Робота пов’язана з виконанням розробленої кафедрою видавничої справи та редагування Національного технічного університету України Київський політехнічний інститут наукової програми підготовки Енциклопедії українського книгознавства, а також Державної програми розвитку національного книговидання і преси на період до 2000 року.
Мета й завдання дослідження, по-перше, дослідити найкраще, найраціональніше з досвіду книговидавничої практики саме в США — у країні, котра багато взяла з європейського книговидання, має свої неповторні риси, де випуск і реалізація книжкової та іншої видавничої продукції здійснюються в умовах найшвидшого у світі становлення постіндустріального, інформаційного суспільства, і, по-друге, виходячи з такого досвіду, розробити пропозиції стосовно поліпшення певних аспектів книговидавничої справи в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КНИГОВИДАВНИЧА СПРАВА В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ АМЕРИКИ (ПОРІВНЯЛЬНО-СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок