Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пластичний образ у творчості М.Ю. Лермонтова: структура, семантика, функції

Пластичний образ у творчості М.Ю. Лермонтова: структура, семантика, функції

Назва:
Пластичний образ у творчості М.Ю. Лермонтова: структура, семантика, функції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,31 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ХАРИТОНЕНКО ОЛЕНА ІВАНІВНА
УДК 821.161.1Лермонтов.08
Пластичний образ у творчості М.Ю. Лермонтова:
структура, семантика, функції
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії російської літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
Заярна Ірина Сергіївна,
професор кафедри історії російської літератури
Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Звиняцьковський Володимир Янович,
проректор Українсько-американського
гуманітарного інституту “Вісконсинський міжнародний університет (США) в Україні”
кандидат філологічних наук, доцент
Охріменко Ольга Павлівна,
завідувач кафедри російської та зарубіжної літератури Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г.Короленка, кафедра зарубіжної літератури
Захист відбудеться 3 квітня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, бульвар Шевченка, 14; тел. 239-32-34)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ім. М.О.Максимовича Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за адресою: 01107, м. Київ, вул. Володимирська, 58
Автореферат розісланий 2 березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Гаєвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблеми пластичного образу, а також у цьому контексті – категорій наочності, “предметності” в літературі розглядалися на зламі XVIII-XIX ст. у межах трьох знакових на той час дискусій, спровокованих, у першу чергу, роботою Лессінга “Лаокоон”, по-друге, культом “живописності” (le pittoresque) і, по-третє, теорією символу, провідниками якої виступили П.Леру та Ф.Шіллер. Саме на цьому ґрунті складалася романтична теорія образу Ф.Шеллінга, Л.Тіка, В.Вакенродера, Новаліса, братів Шлегелів, в Росії – В.Одоєвського, І.Кронеберга, О.Галича, М.Павлова та ін., які розширили поняття “живописання” та підійшли до вивчення саме “пластичного” феномену в літературі.
Роботи вищезазначених авторів значною мірою вплинули на М.Ю.Лермонтова ще за часів його навчання в Московському пансіоні та пізніше – в університеті. Думки про необхідність пошуку таких образів, які могли б імітувати зображальні засоби пластичних мистецтв у творах літератури, були співзвучні молодому поетові, який активно випробовував свої сили як на теренах літературної творчості, так і в образотворчому мистецтві, і серйозно вплинули на формування його стилю та літературної позиції.
Актуальність дослідження визначається потребою поглибленого вивчення пластичного образу в творчості М.Ю.Лермонтова. Питання специфіки наочної, предметної, зображальної складової в структурі образів письменника у лермонтознавстві не виокремлювалось як самостійна проблема і, відповідно, не мало цілісного і завершеного вирішення. Визначення специфіки, структури, семантики, функцій, ґенези, способів презентації в тексті пластичних образів дозволяє висвітлити літературну позицію письменника щодо таких актуальних на початку XIX ст. проблем, як синтез та взаємодія різних видів мистецтв, пошук нових можливостей оповіді та опису, способів символізації дійсності в художньому творі, ствердження особливої, пророчої та міфотворчої ролі літератури в житті суспільства.
Вивчення синтезу мистецтв, зокрема літератури та живопису, простеження механізмів їхньої взаємодії – одне з найважливіших завдань сучасного літературознавства. Актуальність пропонованого дослідження зумовлена в тому числі потребою висвітлення проблеми кореляції різних семіотичних систем на матеріалі літературної та живописної спадщини М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Пластичний образ у творчості М.Ю. Лермонтова: структура, семантика, функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок