Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ ТА СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПРИ СИНТЕЗІ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ІЗ ПОРОШКОВИХ СУМІШЕЙ

ФАЗОВІ ТА СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПРИ СИНТЕЗІ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ІЗ ПОРОШКОВИХ СУМІШЕЙ

Назва:
ФАЗОВІ ТА СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПРИ СИНТЕЗІ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ІЗ ПОРОШКОВИХ СУМІШЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,82 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім.Г.В.КУРДЮМОВА
БОНДАРЄВА Ксенія Олександрівна
УДК 669.295: 621.762.5:669.017.3
 
ФАЗОВІ ТА СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПРИ СИНТЕЗІ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ІЗ ПОРОШКОВИХ СУМІШЕЙ
05.16.01 – металознавство та термічна обробка металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ –2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, академік НАН України Івасишин Орест Михайлович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Ошкадьоров Станіслав Петрович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, завідувач відділом
доктор технічних наук, доцент
Лобода Петро Іванович,
Національний технічний університет України (КПІ), заступник декана інженерно-фізичного факультету
Провідна організація:
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України,
відділ високотемпературної міцності конструкційних матеріалів в газових та рідкометалевих середовищах
Захист відбудеться “6” липня 2005 р. о 14 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.01 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розіслано 03.06.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Піщак В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Титан та його сплави володіють унікальним комплексом властивостей – низькою питомою вагою, високою корозійною стійкістю по відношенню до багатьох реагентів, значною міцністю при кімнатній та підвищених температурах. Проте застосування титанових сплавів обмежене через відносно високу вартість у порівнянні з іншими конструкційними матеріалами. Тому основним завданням сучасного матеріалознавства титанових сплавів є розширення сфери їх використання шляхом розробок нових економічних технологій, які забезпечують значне зниження вартості як металу, так і виробів з нього. Автомобільна промисловість є найбільш перспективною областю для широкого впровадження титанових сплавів.
Суттєво зменшити вартість титанових сплавів та виробів з них можна, використовуючи методи порошкової металургії. Найбільш економічним та технологічно найпростішим є метод синтезу титанових сплавів із сумішей порошкових компонентів, при якому легуючі елементи у вигляді порошків чистих металів або лігатур додаються до порошку титану. Основні технологічні операції цього методу включають пресування сумішей у виріб необхідної форми та наступне спікання у вакуумі. При спіканні одночасно відбуваються процеси консолідації порошків та формування сплаву.
Оскільки титанові сплави є конструкційними матеріалами, то для них важливим є досягнення необхідного комплексу механічних властивостей. В сплавах, виготовлених за порошковими технологіями, це забезпечується хімічною і мікроструктурною гомогенністю, допустимим вмістом домішок та досягненням високої відносної густини, близької до 99% від теоретичної. На жаль, відносна густина сплавів, отриманих за найпростішою схемою “пресування-спікання”, як правило, не перевищує 95%. Тому для підвищення густини використовують додаткові технологічні операції, наприклад, гаряче ізостатичне пресування (ГІП), або інші методи гарячої деформації. Проте ці операції значно ускладнюють технологічний процес та різко підвищують вартість готових виробів. Тому надзвичайно важливою, як з наукової, так і з практичної точки зору, є розробка фізично обґрунтованих методів синтезу титанових сплавів з необхідним рівнем механічних властивостей за схемою “пресування-спікання” без застосування додаткових операцій, що і визначає актуальність даної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФАЗОВІ ТА СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПРИ СИНТЕЗІ ТИТАНОВИХ СПЛАВІВ ІЗ ПОРОШКОВИХ СУМІШЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок