Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мережа бібліотек Півдня України : формування та тенденції розвитку (ХІХ – початок ХХ ст.)

Мережа бібліотек Півдня України : формування та тенденції розвитку (ХІХ – початок ХХ ст.)

Назва:
Мережа бібліотек Півдня України : формування та тенденції розвитку (ХІХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
БОРОДІНА ГАЛИНА ГРИГОРІВНА
 
УДК 02(477.7)"18/19"
Мережа бібліотек Півдня України :
формування та тенденції розвитку
(ХІХ – початок ХХ ст.)
07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Одинока Лініна Павлівна,
Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства.
Державний комітет архівів України, завідувач сектору науково-технічної інформації.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Слободяник Михайло Семенович,
Державна Академія керівних кадрів культури і мистецтв , професор кафедри інформаційних систем і технологій;
кандидат історичних наук
Симоненко Ігор Михайлович,
Центр пам'яткознавства НАН України та Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, науковий співробітник
Провідна установа: Національна бібліотека України імені
В. І. Вернадського НАН України, Інститут рукопису.
Захист відбудеться 23.05.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 при Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий 23.04.2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. В. Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний розвиток історичної науки в Україні дозволяє переосмислити вітчизняну історію. Активний інтерес до минулого окремих регіонів країни зумовив появу нового напряму історичної науки – регіоналістики. У зв’язку з цим особливої актуальності набуває вивчення культурних надбань регіонів, роботи культурно-освітніх осередків та діячів української культури, громадських і просвітницьких рухів, що сприяли українському соціокультурному розвитку.
Осмислення та об’єктивне відтворення регіональної історії бібліотечної справи як складової вітчизняної історії культури, виявлення її особливостей, зумовлених своєрідністю історичного шляху, вимагає вивчення на новій джерельній базі історії як окремих бібліотек, так і бібліотечної системи в цілому. Таке дослідження потребує використання сучасних методів і нових підходів до оцінки історичних фактів. Зокрема, специфіка розвитку бібліотечної справи Півдня України потребує дослідження з позиції сучасного історичного знання, оскільки вона характеризується особливою багатоманітністю, що досі знаходилася поза увагою дослідників. Виникає потреба в історико-бібліотекознавчих дослідженнях основних напрямів та аспектів формування мережі бібліотек Півдня України протягом ХІХ – початку ХХ ст., що є складовою історії бібліотечної справи певної територіальної одиниці та України в цілому.
Історичне дослідження тенденцій регіонального розвитку бібліотек Півдня України сприятиме вивченню самобутності історико-бібліотечного процесу, аналізу формування бібліотечної системи України.
Регіональний розгляд історії бібліотечної справи України дозволить виявити тенденції її розвитку з їх специфічними, властивими певній місцевості, ознаками, дасть можливість підсумувати досвід, збагативши регіональну історіографію, а також прогнозувати розвиток бібліотечної справи в досліджуваному регіоні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснено у відповідності до загальної концепції наукової діяльності Київського національного університету культури і мистецтв, основних напрямів наукових розробок кафедри і є складовою її комплексної наукової теми “Бібліотечна україністика”. Крім того, дослідження передбачене планом наукової роботи Національної парламентської бібліотеки України, згідно з яким створюється історія вітчизняних бібліотек.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Мережа бібліотек Півдня України : формування та тенденції розвитку (ХІХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок