Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (АНГЛІЯ, ФРАНЦІЯ, НІМЕЧЧИНА)

РОЗВИТОК ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (АНГЛІЯ, ФРАНЦІЯ, НІМЕЧЧИНА)

Назва:
РОЗВИТОК ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (АНГЛІЯ, ФРАНЦІЯ, НІМЕЧЧИНА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,58 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України
СИНЕНКО СВІТЛАНА ІВАНІВНА
УДК 371. 126. 001 (4-15)
РОЗВИТОК ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ
(АНГЛІЯ, ФРАНЦІЯ, НІМЕЧЧИНА)
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор
Олійник Віктор Васильович,
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України, ректор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пуховська Людмила Прокопівна,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України,
завідувач відділу порівняльної
професійної педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Яковець Наталія Іванівна,
Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя,
завідувач кафедри педагогічної
майстерності.
Провідна установа Інститут педагогіки АПН України,
відділ порівняльної педагогіки, м.Київ.
Захист відбудеться “ 01 “ листопада 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м.Київ-53, вул. Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 1 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.
ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Нові вимоги до освіти з боку суспільства, держави і особи на зламі століть зумовлюють стрімку зміну ролі, функцій, підготовки і діяльності педагогічних кадрів. Пов”язуючи перспективи свого майбутнього розвитку з концепцією суспільства, яке навчається, світова спільнота бере за орієнтир провідні принципи освіти ХХІ століття: навчатися пізнавати, навчитися робити, навчитися жити разом, навчатися самовиражатись.
Як зазначається в сучасних міжнародних документах ЮНЕСКО, Організації міжнародного співробітництва і розвитку, Міжнародної організації праці, Ради Європи, Європейської Асоціації педагогічної освіти, у своєму новому виявленні неперервна освіта виходить далеко за межі традиційних підходів і накопиченого різними освітніми системами досвіду підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців. Інтеграція освіти України в міжнародний освітній простір, зокрема, її вихід на європейський ринок освітніх послуг, потребує наукового дослідження історії та сучасного стану післядипломної педагогічної освіти в країнах Західної Європи у світлі ідей її неперервності, інтеграції і демократизації, а також виявлення перспективних орієнтацій і тенденцій у цій галузі.
Українськими науковцями вже проводились дослідження різних аспектів педагогічної освіти у високорозвинутих країнах, зокрема, вивчались: історичний розвиток педагогічної освіти, особливості педагогічної майстерності та підвищення кваліфікації вчителів у США ( В.Б.Гаргай, Т.С.Кошманова, М.Ю.Красовицький, Р.М. Роман), окремі аспекти підготовки і підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, дидактичні основи підготовки вчителів у Німеччині (Н.В. Абашкіна, Т.І. Вакуленко, В.А.Гаманюк, Н.В. Козак), сучасне реформування педагогічної освіти, формування педагогічної майстерності вчителя у Великобританії (Ю.В. Кіщенко, О.Ю. Леонтьєва, А.В. Парінов, Н.П. Яцишин). Виконувались дослідження, в яких аналізувались окремі аспекти професійної підготовки і діяльності вчителя в сучасному світі на матеріалах декількох країн (Н.М.Лавриченко, М.П.Лещенко, Л.П.Пуховська, О.В.Сухомлинська, І.Г.Тараненко). Зазначимо, що ці роботи лише частково торкалися післядипломної педагогічної освіти.
На часі – цілісне порівняльно-педагогічне дослідження післядипломної педагогічної освіти у країнах Західної Європи, яке дало б можливість розкрити всю повноту зв”язків і нюансів у еволюції цієї сфери в умовах формування єдиного європейського освітнього простору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (АНГЛІЯ, ФРАНЦІЯ, НІМЕЧЧИНА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок