Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Застосування кольорового дуплексного сканування в діагностиці локалізованих форм раку передміхурової залози

Застосування кольорового дуплексного сканування в діагностиці локалізованих форм раку передміхурової залози

Назва:
Застосування кольорового дуплексного сканування в діагностиці локалізованих форм раку передміхурової залози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
Криштопа Михайло Васильович
 
УДК 616.65 –006.6- 073.48
Застосування кольорового дуплексного
сканування в діагностиці локалізованих форм
раку передміхурової залози
14.01.06 – урологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті
ім. М.Горького МОЗ України.
Науковий керівник доктор медичних наук, професор
Серняк Юрій Петрович,
Донецький державний медичний університет
ім. М.Горького, факультет післядипломної освіти,
курс урології, завідуючий курсу
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Возіанов Сергій Олександрович,
Інститут урології АМН України, відділ рентгенендоурології та литотрипсії,
завідуючий відділу
доктор медичних наук, професор Пепенін Володимир Розумникович, Луганський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра урології та онкології, професор
Провідна установа Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра урології, м. Одеса
Захист відбудеться “20” квітня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 при Інституті урології АМН України за адресою: 01053, м. Київ, вул. Ю.Коцюбинського, 9-а
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою: 01053, м. Київ, вул. Ю.Коцюбинського, 9-а
 
Автореферат розісланий 19” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Бойко М.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Рак передміхурової залози (РПЗ) є найбільш частим злоякісним захворюванням серед чоловічої групи населення, ранні симптоми якого часто пов'язані з порушенням евакуації сечі з сечового міхура, що, як правило, наявні у чоловіків віком понад 50 років та часто кваліфікуються як доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ). РПЗ спричиняє приблизно 3% всіх випадків смерті серед чоловіків віком старше 55 років, і тільки рак легень призводить до більшої летальності (Black R. J., Bray F. et al., 1997; Bray F., Sankila R. et al., 2002).
В Україні захворюваність внаслідок РПЗ реєструється значно рідше. Наприклад, смертність від РПЗ в Україні складає 8,3 на 100 тисяч чоловічого населення. У той же час у Франції – 30,5 (у 3,7 разів більше), у Норвегії – 42,5 (у 5 разів) (Sandblom G., Dufmats M. et al., 2000). Однак за останні 6 років кількість хворих на РПЗ в Україні зросла більш ніж на 23%. За офіційними статистичними даними на 1 січня 2000 року, у країні перебувало на лікуванні більше 14506 хворих із цією патологією, а взято на облік із вперше в житті встановленим діагнозом – 4281 пацієнт (Федоренко З. П., Гулак Л. О. та ін., 2002). При цьому новоутворення в стадії Т3 і Т4 серед вперше виявлених хворих склали 76,9%, що свідчить про низький рівень ранньої діагностики РПЗ.
Незважаючи на високу медико-соціальну значущість захворювань передміхурової залози (ПЗ) методи їх діагностики не повною мірою відповідають потребам сучасної медицини.
Найбільш інформативним із сучасних інструментальних методів діагностики захворювань ПЗ є трансректальне ультразвукове дослідження (ТРУЗД). Цей метод є неінвазивним та відносно недорогим, не створює променевого навантаження на пацієнта. Однак, незважаючи на високу чутливість (до 96%), специфічність ТРУЗД є недостатньо високою (30,20–64%). Багато в чому це обумовлене складністю оцінки змін у ПЗ за допомогою цього методу (Eastham J. A., May R., Robertson J. L., 1999).
У 1994 році було запропоновано новий ультразвуковий метод дослідження кровообігу – кольорове дуплексне сканування (КДС), який істотно збільшив можливості оцінки кровообігу внутрішніх органів і поверхневих структур. Відмітно, що особливо важливою є можливість поєднання цієї технології з ТРУЗД (Зубарев А.В., Гажонова В. Е., 2000).
У ряді повідомлень, які присвячені застосуванню КДС при ультразвуковому дослідженні ПЗ, що опубліковані за останні п'ять років, автори наводять найчастіше суперечливі дані (Гажонова В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Застосування кольорового дуплексного сканування в діагностиці локалізованих форм раку передміхурової залози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок