Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСТРИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ ТА ДИСБАКТЕРІОЗ КИШЕЧНИКу

ГОСТРИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ ТА ДИСБАКТЕРІОЗ КИШЕЧНИКу

Назва:
ГОСТРИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ ТА ДИСБАКТЕРІОЗ КИШЕЧНИКу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,71 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ ТА НЕФРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
Ухаль Олена Михайлівна
УДК: 616.61 – 002.3 – 036.1: 616.34 – 008.87
ГОСТРИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ ТА
ДИСБАКТЕРІОЗ КИШЕЧНИКу
14.01.06 - урологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Костєв Федір Іванович,
Одеський державний медичний університет, завідувач кафедри урології та нефрології;
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Лісовий Володимир Миколайович,
Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри урології та андрології;
доктор медичних наук,
Черненко Василь Васильович,
Інститут урології та нефрології АМН України, головний науковий співробітник відділу сечокам’яної хвороби;
Провідна установа: Донецький державний медичний університет, кафедра урології та нефрології, МОЗ України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 30.01.2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 при Інституті урології та нефрології АМН України, за адресою: 04053, м.Київ, вул. Ю.Коцюбинського, 9-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології та нефрології АМН України, за адресою: 04053, м.Київ, вул. Ю.Коцюбинського, 9-А.
Автореферат розісланий 26.12.2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Бойко М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інфекційно-запальні захворювання нирок складають одну з серйозних і актуальних проблем сучасної урології та нефрології, що зумовлено подальшим ростом захворюваності в Україні, характером перебігу пієлонефриту у вигляді гострих гнійних форм та провідним місцем таких уражень нирок в структурі причин летальності хворих урологічних стаціонарів (О.Ф.Возіанов та співавт., 1998).
Гострий пієлонефрит (ГП) зустрічається більше ніж у 30% хворих урологічних стаціонарів, і його ускладнення, як уросепсіс, септичний шок, гостра ниркова недостатність, також складають серйозну проблему сучасної урології (О.В.Люлько та співавт., 1996; С.П.Пасєчніков та співавт., 1997).
Захворюваність "інфекцією нирки" в 1998 р. зросла на 12% в порівнянні з 1997 р. несприятливий прогноз відносно гострих інфекційно-запальних захворювань нирок висуває проблему необхідності удосконалення урологічної допомоги населенню України (Л.П.Павлова та співавт., 1998).
Проблеми своєчасної діагностики та лікування гострого пієлонефриту обумовлені широким спектром ниркових функцій, їх впливом на стан інших органів та систем організму, а також занадто високою чутливістю нирок до патологічних реакцій організму та дії навколишнього середовища.
Своєчасна діагностика гострого гнійного пієлонефриту, диференційна діагностика його клініко-морфологічних форм та оцінка тяжкості стану хворих на основі традиційних критеріїв стає все більш складним завданням. В першу чергу це стосується хворих з порушеннями імунної системи, людей похилого і старечого віку, хворих на цукровий діабет (О.Ф.Возіанов та співавт., 1991; W. Brumfitt, 1991; П.С.Серняк та співавт., 1995; J.A. Roberts, 1996).
Загальноприйняті методи лікування гострого пієлонефриту, в основі яких є антибактеріальна терапія, нерідко самі негативно впливають на функцію нирок внаслідок нефротоксичної дії препаратів. Широке, іноді надмірне застосування антибіотикотерапії викликає пригнічення клітинного та гуморального імунітету, а також призводить до розвитку антибіотикорезистентних форм мікроорганізмів, дисбактеріозу, алергізації тощо (В.И. Кисина, 1994; А.А. Воробьев, 1996).
Слід відмітити, що питання перебігу гострого пієлонефриту в умовах дисбактеріозу кишечнику (ДК), патогенетичний зв’язок дисбактеріозу та гострого пієлонефриту досконало не вивчені. Окремі роботи не дають чіткої уяви щодо механізму розвитку гострого пієлонефриту в умовах кишкового дисбактеріозу, а також недосконалі в плані лікувальної тактики. Тому подальше вивчення етіології та патогенезу гострого пієлонефриту, визначення оптимального алгоритму лікування та профілактики його ускладнень являються актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ГОСТРИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ ТА ДИСБАКТЕРІОЗ КИШЕЧНИКу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок