Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі і методи структурної ідентифікації мобільних агрегатів

Моделі і методи структурної ідентифікації мобільних агрегатів

Назва:
Моделі і методи структурної ідентифікації мобільних агрегатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Помазан Людмила Володимирівна
УДК 621.391
Моделі і методи структурної ідентифікації мобільних агрегатів
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота в Кіровоградському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор Бідюк Петро Іванович, провідний науковий співробітник відділу математичних методів системного аналізу Інституту прикладного системного аналізу НТУУ “КПІ”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Кожухівський Андрій Дмитрович, Черкаський державний технологічний університет, професор кафедри інформатики та інформаційної безпеки;
доктор технічних наук, професор Подладчіков Володимир Миколайович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри математичних методів системного аналізу.
Провідна установа Національна металургійна академія України, м.Дніпропетровськ, кафедра інформаційних технологій і систем, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться " квітня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.01 в Черкаському державному технологічному університеті за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
Автореферат розісланий " 15" березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Палагін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку обчислювальних методів та математичного моделювання дозволяє проводити всебічне дослідження і створення нових агрегатів, машин, а також здійснити різноманітну перевірку нових конструкцій відповідно до роботи в умовах, наближених до реальних. Основою усіх методів досліджень агрегатів є отримана шляхом вимірювання інформації про стан механізму при різних навантаженнях та умовах експлуатації. В цьому випадку важливого значення набуває дослідження об’єктів за допомогою ЕОМ, використовуючи математичне моделювання, а також на спеціальних стендах, які відтворюють задані умови експлуатації. Однак широке застосування таких методів досліджень обмежене труднощами ідентифікації математичної моделі агрегата.
Вирішенням проблеми структурної ідентифікації математичної моделі об’єктів управління за результатами спостережень сигналів на вході та виході діючого об’єкта займаються відомі вчені та дослідники: М.З. Згуровський, В.М. Кунцевич, В.І. Костюк, В.Ф. Губарєв, О.І. Міхальов, А.М. Сільвестров, В.М. Подладчіков, Н. Райбман, Я.З. Ципкін і ряд інших.
Методи структурної ідентифікації об’єктів керування можна розділити на два напрями:–
створення структурної математичної моделі обєкта на основі відомих законів та закономірностей його функціонування;–
оцінювання порядку і параметрів математичної моделі об’єкта на основі вимірів входів та виходів, що дозволяє відслідковувати зміни параметрів діючого об’єкта.
Реєстрація та належна обробка вимірів сигналів, які діють на вході і виході об’єкта, дає можливість отримати оператор об’єкта, який перетворює вхідний сигнал у вихідний. Якщо структура об’єкта відома, то використовують методи параметричної ідентифікації, які забезпечують отримання незміщених, консистентних і ефективних оцінок. Аналіз параметричних методів ідентифікації математичної моделі вказує на необхідність їх модифікації та узагальнення з метою більш повного використання можливостей сучасних ЕОМ. Крім того, недостатньо повно використовуються чисельні методи оцінювання диференціальних операторів.
Аналіз існуючих непараметричних методів ідентифікації показав, що вони зводяться до визначення вагової функції шляхом розв’язку інтегрального рівняння, яке використовує відповідні кореляційні функції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделі і методи структурної ідентифікації мобільних агрегатів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок