Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКСОМІЦЕТИ КРИМСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

МІКСОМІЦЕТИ КРИМСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

Назва:
МІКСОМІЦЕТИ КРИМСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,60 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ім. М.Г. ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
РОМАНЕНКО
Катерина Олександрівна
УДК 582.24(477.75)
МІКСОМІЦЕТИ
КРИМСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА
03.00.21 - мікологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
Лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки,
заслужений діяч науки і техніки України
ДУДКА Ірина Олександрівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач відділу мікології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
КОВАЛЬ Елеонора Захарівна,
Національний науково-дослідний реставраційний центр України, лабораторія біодеструкції
провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук
ІСІКОВ Володимир Павлович,
Нікітській ботанічний сад – Національний науковий центр, Українська академія аграрних наук (м. Ялта, смт. Нікіта),
завідувач відділу нових ароматичних і лікарських культур
Провідна установа: Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України,
відділ фізіології та систематики мікроміцетів
Захист відбудеться " 9 " червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .211.01 Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 00601, м. Київ, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий " 6 " травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалзованої вченої ради
канд. біол. наук Виноградова О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема збереження біологічної різноманітності в останні десятиріччя поставила на порядок денний необхідність інвентаризації видового складу, вивчення біології та екології так званих „neglected groups of living organisms”, тобто таких, що з різних причин залишались поза увагою дослідників. Однією з таких груп, відомості про яку на території України недостатні, є міксоміцети (відділ Myxomycota). Вони розвиваються переважно на різних залишках рослинного, рідше тваринного походження: мертвій деревині хвойних та листяних дерев, корі дерев, опалому листі, екскрементах травоїдних тварин тощо. Ці організми завжди є неодмінними компонентами лісових ценозів, хоча їх роль у розкладанні деревини та опалого листя практично не вивчена. Відповідно до сучасного положення міксоміцетів в системі органічного світу, вони не є справжніми грибами, а належать до так званих грибоподібних організмів (Hawksworth et al., 1995). Останні традиційно є об’єктами вивчення мікологів різних країн світу.
На сьогоднішній день видова різноманітність міксоміцетів в різних регіонах України вивчена вкрай нерівномірно, хоча в цілому для її території відомо близько 200 видів міксоміцетів. Видовий склад цих організмів детально досліджений на західноукраїнських землях, в основному в гірській та передгірській їх частинах (Закарпаття, Карпатські, Прикарпатські, Ростоцькі Ліси). Довгий час були наявні лише обмежені дані про міксоміцети рівнинної території України, хоча в останні роки для деяких її регіонів, зокрема Західного Полісся (Кривомаз, 1998; 2003; 2004) та Лівобережного Лісостепу (Акулов, Леонтьев, 2001; Леонтьев, Акулов, 2002; 2003) вони були значно доповнені. В останні два десятиліття розпочалося вивчення міксоміцетів Гірського Криму (далі ГК), де раніше дослідженню цієї групи організмів не приділялось достатньої уваги. Всього за даними літератури для ГК до початку наших досліджень було відомо 73 види міксоміцетів, причому ці дані є результатом епізодичних обстежень порівняно невеликих за площею природоохоронних об’єктів (заповідників „Ялтинського гірсько-лісового” та „Мис Мартьян”), і територій, що не підлягають охороні. Водночас, ГК, який представляє собою найвіддаленіший північно-східний регіон Середземноморської флористичної області (Малеев, 1948; Дидух, 1992), є одним із світових осередків біологічної різноманітності, ендемізму та видоутворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МІКСОМІЦЕТИ КРИМСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок