Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ

Назва:
ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський НАЦІОНАЛЬНИЙ університет
імені Тараса Шевченка
БОЙКО Євгенія Миколаївна
УДК 37.014.543; 378.3
ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ
08.04.01 - фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів, грошового обігу та кредиту економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Василик Остап Дмитрович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, економічний факультет, завідувач кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Даниленко Анатолій Іванович,
завідувач відділу проблем фінансово кредитного регулювання
Інституту економіки НАН України
кандидат економічних наук, професор
П”ятаченко Григорій Олександрович,
директор Науково – дослідного фінансового
інституту при Міністерстві фінансів України
Провідна установа: Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра фінансів підприємств і страхової справи
Захист відбудеться “6 ” березня 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 90а, ауд.704.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий “5” лютого 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жилінська О.І.
Загальна характеристика роботи
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ Розвиток ринкових умов господарювання вимагає розробки нових наукових підходів до усвідомлення ролі вищої освіти в економіці та суспільстві, всебічного дослідження тенденцій її розвитку та закономірностей функціонування. Як свідчить досвід багатьох промислово розвинених країн стан розвитку вищої школи стає базою економічного зростання країни та підвищення добробуту населення. У той же час, сучасний стан фінансового забезпечення вищих закладів освіти потребує визначення місця та ролі витрат на підготовку кадрів в економічній системі держави та пошуку шляхів підвищення їх ефективності.
Фінансування підготовки кадрів є однією з найгостріших проблем перехідної економіки України, що перш за все пов‘язане з обмеженими обсягами коштів для фінансування освіти з бюджетів всіх рівнів. Необхідність вирішення проблем, пов’язаних з фінансовим забезпеченням підготовки кадрів, вимагає впровадження нових підходів до фінансування за рахунок державних коштів та розширення кола позабюджетних джерел формування фінансових ресурсів вищих закладів освіти.
Розвиток вищих закладів освіти в ринкових умовах господарювання потребує посиленої уваги до розробки нових методологічних основ та організаційних підходів щодо фінансового забезпечення їх функціонування за рахунок впровадження більш ефективної методики організації та поточного планування доходів і витрат, розробки шляхів стратегічного планування їх розвитку.
В умовах трансформації економіки важливого значення набувають проблеми ціноутворення на ринку освітніх послуг. Виникає потреба у створенні державної системи формування нормативних цін на послуги освіти та вартості підготовки одного спеціаліста з вищою освітою.
Одночасно виникає необхідність у визначенні потреби економіки в кадрах, аналізі основних соціально – економічних показників стану системи вищої освіти в Україні, освітнього потенціалу населення, притоку фахівців з вищою освітою в національну економіку, структури попиту на випускників вищих закладів освіти. В свою чергу, наявна та перспективна потреба галузей національної економіки в кадрах потребує не лише оптимізації джерел формування фінансової бази забезпечення такої підготовки, а й визначення шляхів вдосконалення структури витрат на підготовку кадрів.
Питанням теорії та практики фінансового забезпечення освіти та соціальної сфери в цілому приділяли увагу українські економісти: О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок