Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАРОСТІЙКИЙ ГАЗОБЕТОН НА ОСНОВІ ЛУЖНОГО АЛЮМОСИЛІКАТНОГО ЗВ’ЯЗУЮЧОГО

ЖАРОСТІЙКИЙ ГАЗОБЕТОН НА ОСНОВІ ЛУЖНОГО АЛЮМОСИЛІКАТНОГО ЗВ’ЯЗУЮЧОГО

Назва:
ЖАРОСТІЙКИЙ ГАЗОБЕТОН НА ОСНОВІ ЛУЖНОГО АЛЮМОСИЛІКАТНОГО ЗВ’ЯЗУЮЧОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Ковальчук Георгій Юрійович
УДК 666.973.6; 666.974
ЖАРОСТІЙКИЙ ГАЗОБЕТОН НА ОСНОВІ
ЛУЖНОГО АЛЮМОСИЛІКАТНОГО ЗВ’ЯЗУЮЧОГО
05.23.05 – Будівельні матеріали та вироби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних матеріалів та в Державному науково-дослідному інституті в’яжучих речовин і матеріалів ім. В.Д. Глуховського Київського національного університету будівництва і архітектури.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Кривенко Павло Васильович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри будівельних матеріалів
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Крупа Олексій Арсентійович,
Національний технічний університет України “КПІ”, м. Київ,
завідувач кафедри хімічної технології кераміки та скла
– кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Червяков Юрій Миколайович,
Український науково-дослідний і проектно-конструкторський
інститут будівельних матеріалів та виробів “НДІБМВ”,
м. Київ, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа – ВАТ “Дніпропетровський науково-дослідний інститут
будівельного виробництва”, відділ будівельних конструкцій,
будівель і споруд, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “___”_______________ 2002 р. о ____ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.05 “Підвалини та фундаменти. Будівельні матеріали та вироби” Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “___”_______________ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н. Бродко О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Орієнтація вітчизняної промисловості на енергозатратні технології за часів існування СРСР значною мірою обумовлює сучасну енергетичну кризу в Україні. Одним з пріоритетних напрямків енергозбереження в промисловості та підвищення ефективності виробництва є покращання теплової ізоляції високотемпературного устаткування. Виготовлення традиційних легких вогнетривів, у свою чергу, пов’язане із застосуванням складної високоенергоємної технології виготовлення. Проблему може бути вирішено за рахунок заміни легких вогнетривів на жаростійкі легкі, насамперед газобетони, для яких, проте, характерні достатньо низька залишкова міцність після випалювання, а також, у більшості випадків, значна вартість та дефіцитність відповідних в’яжучих речовин (фосфатних та алюмінатних цементів тощо).
З цієї точки зору особливий інтерес для створення жаростійких газобетонів викликають сучасні в’яжучі системи, що дозволяють проектувати задані спеціальні властивості композиційних будівельних матеріалів на їх основі. До таких в’яжучих належать розроблені в Державному науково-дослідному інституті в’яжучих речовин і матеріалів ім. В.Д. Глуховського лужні алюмосилікатні зв’язуючі, високі характеристики яких (значна міцність, жаростійкість тощо) обумовлені можливістю синтезу в складі новоутворень певних цеолітоподібних сполук, що визначають необхідні спеціальні властивості штучного каменю.
Недоліком зазначених зв’язуючих є підвищена вартість, обумовлена головним чином значною енергоємністю базового алюмосилікатного компоненту – метакаоліну. Подібність хімічного складу метакаоліну та золи-винесення, поряд із доцільністю синтезу штучних цеолітів на основі паливних зол, дозволяє передбачити можливість заміни метакаоліну на золу-винесення, що сприятиме підвищенню ефективності матеріалів на основі лужних алюмосилікатних зв’язуючих одночасно з вирішенням екологічних проблем утилізації відходів теплоенергетичної галузі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЖАРОСТІЙКИЙ ГАЗОБЕТОН НА ОСНОВІ ЛУЖНОГО АЛЮМОСИЛІКАТНОГО ЗВ’ЯЗУЮЧОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок