Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Творчість Петра Ребра в контексті розвитку української літератури 50-90-х рр. ХХ ст.

Творчість Петра Ребра в контексті розвитку української літератури 50-90-х рр. ХХ ст.

Назва:
Творчість Петра Ребра в контексті розвитку української літератури 50-90-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,93 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Запорізький державний університет
Стадніченко Ольга Олександрівна
УДК:883Р-1.081
Творчість Петра Ребра в контексті розвитку
української літератури 50-90-х рр. ХХ ст.
Спеціальність 10.01.01 - українська література
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Запорізького державного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, в.о. професора Шевченко Віталій Федорович,
завідувач кафедри української літератури
Запорізького державного університету.
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор філологічних
наук, професор Дзеверін Ігор Олександрович,
радник при дирекції Інституту
літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України
кандидат філологічних наук,
Галацька Валентина Леонідівна, доцент
кафедри української літератури
Дніпропетровського державного університету
Провідна установа: Сімферопольський державний університет,
кафедра української літератури,
м. Сімферополь
Захист відбудеться 17 вересня 1999 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.02 при Запорізькому державному університеті (330600, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,66, корпус 2, філологічний факультет, аудиторія 230).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізького державного університету (330600, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,66, корпус 2).
Автореферат розіслано 13 серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Хом'як Т.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Українська література другої половини XX століття надзвичайно багата оригінальними талантами, але далеко не всі вони відомі читачеві. Літературний процес цього періоду став своєрідним віддзеркаленням складних і часом драматичних подій у житті нашого суспільства, а творять його письменники, які є представниками найрізноманітніших течій і напрямків (принаймні з кінця 1980-х): від прихильників традиціоналістського письма, яке виросло з соцреалізму, до новітніх модерністcьких тенденцій, як-от, “Нова дегенерація” чи Бу-Ба-Бу. Сучасне уявлення про складність і розмаїття українського літературного процесу другої половини XX століття було б неповним без всебічного осмислення художнього доробку письменника і громадського діяча Петра Ребра (нар. 1932р.), який справедливо названий критиками “співцем запорозького краю” і “художнім літописцем доби”.
П.Ребро – автор понад 70 книг, до яких увійшли лірика, гумор і сатира, вірші для дітей, драматичні твори, документальна проза, публіцистичні, літературно-краєзнавчі та літературно-критичні дослідження. Деяка частина його мистецького набутку (публіцистичні статті, літературно-критичні нариси) залишилася тільки на сторінках газет і журналів. На тлі пошуків українських літераторів аналізованого періоду творча діяльність П.Ребра відзначається своєрідністю художньої манери, широтою жанрово-тематичних обріїв.
Хоча критика не залишала поза увагою творчість П.Ребра, вивчення його доробку зводилось до портретно-оглядових статей (М.Нагнибіда, В.Чабаненко, Б.Чалий та ін.) та рецензій на окремі книги (І.Адамець, Ю.Барабаш, М.Кобзєв, С.Крижанівський, І.Купріянов, І.Рижий, М.Сердюк, В.Шевченко, Т.Хом'як). Тільки нещодавно побачив світ нарис В.Чабаненка “Петро Ребро. Літературний портрет”, який можна назвати спробою стислого огляду всього дотеперішнього доробку П.Ребра.
Стислий огляд публікацій (150 статей, рецензій, відгуків) присвячених творчості П.Ребра, дозволяє зробити висновок, що вона привертала досить пильну увагу літературознавців. Водночас варто відзначити, що в цих дослідженнях основний акцент зроблено на витлумаченні ідейних моментів, притаманних літературній творчості П.Ребра, і майже зовсім відсутній аналіз поетики його творів; об'єктом спеціального системного дослідження творчість П.Ребра ще не була, хоча вона дає цікавий матеріал для виявлення певних тенденцій розвитку художнього мислення майстрів слова другої половини XX століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Творчість Петра Ребра в контексті розвитку української літератури 50-90-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок