Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОПРИВОД ТПН-АД З МІНІМІЗАЦІЄЮ ВТРАТ ПРИ ЖИВЛЕННІ ВІД ДЖЕРЕЛА З НЕСИМЕТРИЧНОЮ НАПРУГОЮ

ЕЛЕКТРОПРИВОД ТПН-АД З МІНІМІЗАЦІЄЮ ВТРАТ ПРИ ЖИВЛЕННІ ВІД ДЖЕРЕЛА З НЕСИМЕТРИЧНОЮ НАПРУГОЮ

Назва:
ЕЛЕКТРОПРИВОД ТПН-АД З МІНІМІЗАЦІЄЮ ВТРАТ ПРИ ЖИВЛЕННІ ВІД ДЖЕРЕЛА З НЕСИМЕТРИЧНОЮ НАПРУГОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОЙКО Андрій Олександрович
УДК 62-83:621.313.333
ЕЛЕКТРОПРИВОД ТПН-АД З МІНІМІЗАЦІЄЮ ВТРАТ ПРИ
ЖИВЛЕННІ ВІД ДЖЕРЕЛА З НЕСИМЕТРИЧНОЮ НАПРУГОЮ
Спеціальність 05.09.03 - електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України
 
Науковий керівник - доктор технічних наук, доцент
Андрющенко Олег Андрійович,
завідуючий кафедрою “Електромеханічні системи з комп'ютерним управлінням” Одеського національного політехнічного університету
Офіційні опоненти - заслужений працівник вищої школи України,
доктор технічних наук, професор
Зеленов Анатолій Борисович,
професор кафедри “Автоматизовані електромеханічні системи”
Донбаського гірнічо-металургійного інституту
доктор технічних наук, професор
Вишневський Леонід Вікторович,
професор кафедри “Автоматизація силових паропотужних установок” Одеської державної морської академії.
Провідна установа - національний університет “Львівська політехніка”,
кафедра "Електропривод і автоматизація промислових установок"
Захист відбудеться “17 ” травня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.052.05 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса 1, пр. Шевченка, 1, корп. 2, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету (м. Одеса, пр. Шевченка, 1)
Автореферат розіслано “12” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ к.т.н., доцент Войтенко В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час у світовій практиці спостерігається тенденція, яка виражена у збільшенні масового виробництва і використання регульованих електроприводів (ЕП) змінного струму. За даними економічно розвинутих країн від 70% до 90% від загальної кількості електроенергії, що споживається ЕП, припадає на електроприводи з асинхронними двигунами (АД), переважно з короткозамкнутим ротором.
Одним з поширених асинхронних ЕП є система “Тиристорний перетворювач напруги - асинхронний двигун” (ТПН-АД). Ці ЕП відрізняються низькою вартістю, простотою, непоганими масогабаритними показниками, високою надійністю, одночасно відзначаються широкими функціональними можливостями, особливо при використанні в замкнутих системах. Аналіз можливостей асинхронного електроприводу з тиристорним перетворювачем напруги й особливості його застосування показують, що він, маючи менші вартісні показники, може використовуватися й успішно конкурувати з ЕП із частотним регулюванням в усіх випадках, де не потрібна тривала робота на знижених швидкостях.
Історія розвитку електроприводів ТПН-АД нараховує більше сорока років, але не можна говорити про те, що всі наукові проблеми вирішені і резерви технічного удосконалення вичерпані. Зокрема, у даний час недостатньо розроблені теоретичні питання, пов'язані з динамікою розімкнутих систем електроприводу ТПН-АД з різноманітними принципами синхронізації вентилів. Перспективним є вирішення задачі створення енергозберігаючих систем ЕП ТПН-АД, а також практичної розробки алгоритмів їх управління, розробки систем, спрямованих на компенсацію негативних властивостей, пов'язаних з погіршенням показників якості джерела живлення.
Відомо, що незважаючи на свої переваги, АД має високі енергетичні показники лише при роботі в номінальному режимі. Відхилення від номінального режиму, пов'язані зі зменшенням навантаження або погіршення показників якості джерела живлення, наприклад несиметрія напруги, призводять до значного погіршення енергетичних показників. Теоретичним і практичним питанням поліпшення енергетики АД при його неповному навантаженні приділено достатньо уваги. Однак, набагато менше існує літературних джерел, де є інформація про симетрування струмів АД у фазах при живленні від джерела з несиметричною напругою. Відомості ж про системи, в яких одночасно використовуються симетрування струмів статора і мінімізація втрат в АД при неповному навантаженні, практично відсутні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОПРИВОД ТПН-АД З МІНІМІЗАЦІЄЮ ВТРАТ ПРИ ЖИВЛЕННІ ВІД ДЖЕРЕЛА З НЕСИМЕТРИЧНОЮ НАПРУГОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок