Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО СПОСОБУ НЕПРЯМОЇ СЕЛЕКТИВНОЇ ЛАЗЕРНОЇ КОАГУЛЯЦІЇ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ВІКОВОЮ МАКУЛОПАТІЄЮ

ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО СПОСОБУ НЕПРЯМОЇ СЕЛЕКТИВНОЇ ЛАЗЕРНОЇ КОАГУЛЯЦІЇ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ВІКОВОЮ МАКУЛОПАТІЄЮ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО СПОСОБУ НЕПРЯМОЇ СЕЛЕКТИВНОЇ ЛАЗЕРНОЇ КОАГУЛЯЦІЇ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ВІКОВОЮ МАКУЛОПАТІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНИННОЇ ТЕРАПІЇ
ІМ. В.П. ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
КАЦАН СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 617. 736 - 053. 9 - 085. 849.19
 
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО СПОСОБУ НЕПРЯМОЇ СЕЛЕКТИВНОЇ ЛАЗЕРНОЇ КОАГУЛЯЦІЇ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ВІКОВОЮ МАКУЛОПАТІЄЮ
14.01.18 – офтальмологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Пасєчнікова Наталія Володимирівна,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України, директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук,
старший науковий співробітник
Савко Валентин Владиславович,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України, завідувач
відділу увеїтів і лікування їх наслідків
доктор медичних наук, професор
Салдан Йосип Романович,
Вінницький національний медичний
університет ім. М.І. Пирогова МОЗ
України, завідувач кафедри очних хвороб
Провідна установа: Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, кафедра очних хвороб
Захист відбудеться “19” січня 2007 р. о __12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України за адресою: 65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “18” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Метеліцина І. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вікова макулодистрофія – одна з важливіших медико-соціальних та економічних проблем сучасної охорони здоров'я. Актуальність проблеми вікової макулодистрофії обумовлена високою частотою даного захворювання, яка набирає характер епідемії, зростанням даної патології серед осіб працездатного віку, важкістю клінічного перебігу, який призводить до зниження та втрати центрального зору. Приблизно 10-15% пацієнтів з віковою макулодистрофією мають значну втрату центрального зору (Бездетко П.А., Панченко Н.В., Дурас И.Г., 2000). Розповсюдженість початкової форми вікової макулодистрофії – вікової макулопатії у віці з 65 до 74 років складає 18%, у віці старше 74 років - 30%. Важливим є те, що ця хвороба не виліковується та подібно іншим тяжким хронічним захворюванням, призводить до емоційних розладів у осіб, що втрачають зір (Басинский С.Н., 1997).
Вікова макулопатія являє собою початкову форму вікової макулодистрофії, основним офтальмоскопічним симптомом якої є м'які, зливні друзи. Протягом тривалого часу, друзи вважали самостійним захворюванням. Їх опис зустрічається в літературі під різними назвами: “хоріоїдит Хатчинсона-Тая”, “сімейний хоріоїдит”, “хоріоїдит Гутта”, “поверхневий хоріоретиніт Холсоуса-Баттена”, “кристалінова ретинальна дегенерація”, “гіалінова дистрофія”, “сотовидна дегенерація Дойне”. У наступні роки вчені відмічали наявність друз з ексудативними ураженнями макулярної ділянки (Gass J.D., 1973). Аналіз клінічних та гістоморфологічних досліджень дозволив зробити висновок про те, що м'які, зливні друзи являють собою один з основних проявів початкових офтальмоскопічних симптомів вікових змін макулярної ділянки. Не дивлячись на використання нових методів лікування ексудативної форми вікової макулодистрофії, засоби, наявні в арсеналі офтальмологів, малоефективні для збереження або відновлення центрального зору і, відповідно, для забезпечення можливості читання та водіння автомобіля при наявності розвинутої стадії захворювання. Тому розробка методів профілактики перспективна і актуальна. Наявні дані про застосування лазерної коагуляції при віковій макулопатії свідчать про перспективу цього напрямку. Але, на даний момент, єдиної думки про ефективність раніше запропонованих схем профілактичного лікування хворих з віковою макулопатією не існує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО СПОСОБУ НЕПРЯМОЇ СЕЛЕКТИВНОЇ ЛАЗЕРНОЇ КОАГУЛЯЦІЇ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ВІКОВОЮ МАКУЛОПАТІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок