Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> IСТОРИЧНА ДИНАМІIКА ПРАГМАТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АНГЛIЙСЬКОГО ПИТАЛЬНОГО РЕЧЕННЯ (16—20 ст.)

IСТОРИЧНА ДИНАМІIКА ПРАГМАТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АНГЛIЙСЬКОГО ПИТАЛЬНОГО РЕЧЕННЯ (16—20 ст.)

Назва:
IСТОРИЧНА ДИНАМІIКА ПРАГМАТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АНГЛIЙСЬКОГО ПИТАЛЬНОГО РЕЧЕННЯ (16—20 ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,70 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ
УНIВЕРСИТЕТ
УДК 802.0 - 561
ШЕВЧЕНКО Iрина Семенівна
IСТОРИЧНА ДИНАМІIКА
ПРАГМАТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
АНГЛIЙСЬКОГО ПИТАЛЬНОГО РЕЧЕННЯ
(16—20 ст.)
Спеціальність 10.02.04 — германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ — 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та англійської мови
Харківського державного університету.
Науковий консультант:
доктор філологічних наук, професор
ПОЧЕПЦОВ ГЕОРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ,
завідувач кафедри граматики та історії англійської мови
Київського державного лінгвістичного університету
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
ЛЕВИЦЬКИЙ ВІКТОР ВАСИЛЬОВИЧ,
завідувач кафедри німецької мови та загального мовознавства
Чернівецького державного університету ім. Ю.Федьковича
доктор філологічних наук, професор
МІЗЕЦЬКА ВІРА ЯРОСЛАВІВНА,
завідувач кафедри іноземних мов
Одеської юридичної академії
доктор філологічних наук, професор
ШВАЧКО СВІТЛАНА ОЛЕКСІЇВНА,
завідувач кафедри перекладу
Сумського державного університету
Провідна установа:
Одеський державний університет ім.І.І.Мечнікова Міністерства освіти України, кафедра граматики англійської мови, м. Одеса
Захист відбудеться 7 жовтня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 у Київському державному лінгвістичному університеті (252650, Київ, вул Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету.
Автореферат розіслано "2" вересня 1999 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. КАЛИТА
У реферованій дисертації розроблюються концептуальні основи історико-прагматичної парадигми в лінгвістичних дослідженнях та здійснюється аналіз історичного розвитку прагматичних властивостей англійського питального речення.
Об’єктом вивчення є англійське питальне речення у мовленнєвій комунікації 16 - 20 ст.
Предмет аналізу складають прагматичні характеристики англійського питального речення в мовленнєвому акті та дискурсі в їх історичній динаміці.
Такий підхід зумовлений логікою дослідження варіювання прагматичних параметрів англійського речення в текстах 16 - 20 ст. При цьому виявилися фундаментальні зв’язки прагматичних, мовних, соціокультурних та етнопсихологічних компонентів, що зумовило нове порушення питання про процесуальну, еволюційну природу вербальної комунікації. Вона розуміється як система, що розвивається, що функціонує у часі, просторі та суспільстві, з урахуванням взаємодії чинників мовного та позамовного ряду. Передумови такого підходу містяться в працях М.М.Бахтіна, Ю.Д.Дешерієва, Г.Пауля, О.О. Потебні, В.М.Солнцева, Г.В.Степанова, Л.В.Щерби та ін.
Друга половина 20 сторіччя стала свідком розквіту цілого ряду комунікативно орієнтованих напрямків аналізу, серед яких прагмалінгвістика — одне з найбільш актуальних. Сьогодні це визнаний перспективний напрямок мовознавства, який накопичив значний за обсягом матеріал теоретичного та практичного плану, що стосується, в основному, сучасного стану мовленнєвої комунікації (В.З.Дем’янков, Г.Г.Почепцов, О.Г.Почепцов, І.П.Сусов, J.Austin, P.Grice, G.Leech, J.Searle та ін.), а також контрастивних міжкультурних досліджень (S.Blum-Kulka, M.Clyne, T.A. van Dijk, J.House, G.Kasper, M.Sifianou, D.Tannen та ін.). Однак багато основоположних понять прагмалінгвістики (сутність мовленнєвого акту та його аспекти, типологія мовленнєвих актів, комунікативні принципи і т.п.) все ще не знайшли cвого вирішення, розпливчасто окреслені межі цього напрямку.
Проблеми історичної динаміки впливових характеристик мовлення, які були підняті у працях німецьких лінгвістів (P.Polenz, B.Schlieben-Lange, H.Sitta та ін.), ще не дістали вичерпного висвітлення, між тим їх актуальність важко переоцінити. З одного боку, кожна лінгвістична дисципліна, як відзначав ще Е.Косеріу, не може замикатися у межах сучасного стану досліджуваних явищ і повинна бути доповнена відомостями про їх історичний розвиток, з іншого, дослідження в плані діахронії дозволяють пролити світло на невирішені питання синхронічної прагмалінгвістики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: IСТОРИЧНА ДИНАМІIКА ПРАГМАТИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АНГЛIЙСЬКОГО ПИТАЛЬНОГО РЕЧЕННЯ (16—20 ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок