Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ А.М. НАХІМОВА

ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ А.М. НАХІМОВА

Назва:
ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ А.М. НАХІМОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,74 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
Шульгун Мадлена Едуардівна
УДК 821.161.091
ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ А.М. НАХІМОВА
10.01.02 – російська література
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор
ГЕТЬМАНЕЦЬ МИХАЙЛО ФЕДОСІЙОВИЧ,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, професор кафедри російської та
світової літератури.
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МАЦАПУРА ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА,
Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г. Короленка,
професор кафедри зарубіжної літератури;
 
кандидат філологічних наук,
ОВЧИННИКОВ МИХАЙЛО ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Національний університет внутрішніх справ
Міністерства внутрішніх справ України (м. Харків),
старший викладач кафедри історії державності України.
 
Провідна установа - Запорізький національний університет,
кафедра зарубіжної літератури,
Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться ? 04 ? жовтня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди (61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61068, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 – В.
Автореферат розіслано ? 01 ? вересня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження обумовлена декількома причинами. Перш за все “проблемою А.М. Нахімова”, маловідомого російського письменника України кінця XVIII – початку XIX ст.; по-друге, спрямованістю сучасного літературознавства на перегляд як загальних методологічних підходів до досліджень історії літератури, так і конкретних уточнень наявних концепцій історико-літературного процесу оновлення, також поглибленістю аналізу окремих періодів літератури і творчості письменників. Особливо актуальною є проблема вивчення літературно-художнього процесу перехідних епох, у даному випадку – рубежу XVIII – першої третини XIX ст. як найважливішого періоду у розвитку національної художньої самосвідомості.
Названий період завжди приваблював до себе увагу літературознавців: 1790-1810 рр. традиційно виокремлюються в історико-літературній періодизації, їм присвячені і розділи підручників, і монографії, й окремі статті. Виявлено значимість цього періоду як органічної ланки перехідної епохи європейської культури в цілому. Констатується співіснування розмаїття художніх систем в полі “біфуркації”, яким можна вважати культуру кінця XVIII – початку XIX ст. Проте особлива увага приділяється чи то аналізу літературно-мовних суперечок рубежу століть між “карамзиністами” і “шишковистами”, чи то обставинам народження романтизму і найрізноманітніших течій у його межах. Письменники, які зберігали в цю епоху пієтет до класицизму, орієнтації на просвітительсько-класицистичну нормативність, набагато менше вивчались і вивчаються до цього часу. Вони здебільшого тлумачаться як архаїчні явища, по суті випадаючи із основних естетичних тенденцій часу, а отже, явлена літературознавством картина літературного життя епохи не має належної повноти, цілісності, чіткості.
На всіх напрямах дослідження проблем літератури перехідного періоду вимальовується ще один надзвичайно актуальний аспект аналізу: вивчення “забутих” письменників, що утворюють необхідний і досить складний літературний фон, на якому час від часу виникають ключові фігури історико-літературного процесу. Сьогодні очевидним є, по-перше, те, що в художніх творах “другого ряду” такою ж мірою, якщо не більшою, можуть проявитися умонастанови епохи (за Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ А.М. НАХІМОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок