Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ БІОФЛОКУЛЯРНОЇ ТА ЗВОРОТНОЇ КАТІОННОЇ ФЛОТАЦІЇ ЗОЛОТОВМІСНИХ РУД

КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ БІОФЛОКУЛЯРНОЇ ТА ЗВОРОТНОЇ КАТІОННОЇ ФЛОТАЦІЇ ЗОЛОТОВМІСНИХ РУД

Назва:
КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ БІОФЛОКУЛЯРНОЇ ТА ЗВОРОТНОЇ КАТІОННОЇ ФЛОТАЦІЇ ЗОЛОТОВМІСНИХ РУД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка
Ващенко Олександр Олексійович
УДК 544.77.052.5
КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ БІОФЛОКУЛЯРНОЇ ТА ЗВОРОТНОЇ КАТІОННОЇ ФЛОТАЦІЇ ЗОЛОТОВМІСНИХ РУД
Спеціальність: 02.00.11 – колоїдна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізико-хімічної геомеханіки Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка Національної академії наук України
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
академік РАПН Перцов Микола Валерієвич
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Рульов Микола Миколайович,
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України, завідувач відділу фізико-хімічної гідродинаміки ультрадисперсних систем.
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Поп Григорій Степанович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу поверхнево-активних речовин;
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Алексєєв Олег Леонідович,
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України, головний науковий співробітник.
Провідна установа: | Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України
(кафедра фізичної та колоїдної хімії), м. Одеса.
Захист відбудеться “ 02 ” червня 2005 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .209.01 в Інституті біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України за адресою: 03142, Київ, бульв. Академіка Вернадського, 42, к. 132.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України (03142, Київ, бульв. Академіка Вернадського, 42, к. 409).
Автореферат розісланий “ 29 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук В. А. Прокопенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Видобуток золота з кожним роком стає усе більш складною задачею, оскільки майже в усіх країнах для розробки залишаються родовища з упорними та бідними рудами. Основна маса цінного компонента таких руд знаходиться у вигляді тонкодисперсних частинок, вилучення яких потребує додаткових зусиль. Значною мірою це характерно для більшості вітчизняних родовищ. Водночас золотовмісні руди України за своїми мінеральними властивостями не мають аналогів у світовій практиці, у деяких родовищ нараховується до п’яти різних типів руд, що значно ускладнює їх переробку.
Вказана ситуація стосується не тільки золотовмісних руд. Прогнози науковців свідчать, що людство незабаром наблизиться до моменту, коли багаті поклади корисних копалин будуть майже вичерпані. Для задоволення потреб промисловості необхідно до переробки залучати руди з тонкодисперсними корисними мінералами або розробляти техногенні родовища, тобто відходи, які накопичувалися людством досить тривалий період.
У зв’язку з цим актуальною стає задача створення більш досконалих екологічно безпечних технологій, що дозволять підвищити вилучення цінного компонента, а також залучати в промислову переробку руди та відходи, збагачення яких раніше було нерентабельним.
Основна мета роботи, в рамках зазначеної проблеми, це дослідження можливості використання біотехнологічних методів, зокрема біофлокулярної флотації, а також процесу зворотної катіонної флотації для збагачення бідних і тонковкраплених золотовмісних руд. Перший заснований на використанні в якості ефективного селективного флокулянта-колектора інтактних (живих) металофільних клітин мікроорганізмів і спрямований на вилучення тонкодисперсного золота. Технологічний прийом зворотної флотації передбачає концентрацію в камерному продукті як самородного золота, так і зв’язаного з різними мінералами, та може бути застосований для вилучення мінералів пустої породи з золотовмісних концентратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ БІОФЛОКУЛЯРНОЇ ТА ЗВОРОТНОЇ КАТІОННОЇ ФЛОТАЦІЇ ЗОЛОТОВМІСНИХ РУД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок