Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ АУТОПЕРЦЕПЦІЇ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИМИ НА НЕВРОТИЧНІ РОЗЛАДИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ АУТОПЕРЦЕПЦІЇ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИМИ НА НЕВРОТИЧНІ РОЗЛАДИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ АУТОПЕРЦЕПЦІЇ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИМИ НА НЕВРОТИЧНІ РОЗЛАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. Костюка
АПН України
КАЛЕНСЬКА ГАЛИНА ЮРІЇВНА
УДК 159.922:616.85
ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ АУТОПЕРЦЕПЦІЇ
ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИМИ НА НЕВРОТИЧНІ РОЗЛАДИ
19.00.04 – медична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис:
Роботу виконано в Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України (м. Харків).
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Шестопалова Людмила Федорівна,
Інститут неврології, психіатрії та наркології
АМН України (м. Харків),
завідуюча відділом медичної психології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Чабан Олег Созонтович,
Український науково-дослідний
інститут соціальної і судової психіатрії та
наркології МОЗ України (м.Київ),
завідувач сектором пограничних станів та
соматоформних розладів;
 
кандидат психологічних наук, доцент
Кудріна Тетяна Семенівна,
Київський національний університет
ім.Тараса Шевченко, доцент кафедри
психодіагностики та медичної психології
Захист дисертації відбудеться “ 6 ” липня 2007 р. о 13°° годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради К26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: м. Київ - 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 5 червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Психічне здоров'я населення є важливим показником розвитку суспільства, рівня його соціального і економічного благополуччя. В сучасних умовах зберігається тенденція до зростання кількості психічних розладів в Україні, що зумовлено складними політичними і соціально-економічними перетвореннями в суспільстві. Зростає не тільки поширеність психічних захворювань, але вони все частіше набувають хронічного характеру, мають тенденцію до рецидивів, призводять до падіння показників працездатності, що, у свою чергу, знижує якість життя (ЯЖ) хворих. Особливе місце в даному контексті належить особливостям суб'єктивної оцінки особистістю психотравмуючих чинників, що може призводити до формування психологічної дезадаптації та зниження ЯЖ.
Протягом останніх десятиріч у всьому світі визначається зростання наукових інтересів до питання ЯЖ пацієнтів. Цей показник стає обов'язковим і надзвичайно важливим компонентом оцінки результатів лікування, якості допомоги хворим. В сучасній психологічній та медичній літературі наукові дослідження з цих питань в основному присвячені розробці різноманітних концепцій ЯЖ (Новік А.А., Попова Т.І.); визначенню специфіки ЯЖ при різних формах патології (Вассерман Л.І., Громов С.О., Марута Н.О., Маскутова А.Я., Atkinson M. Zibin S.); з'ясуванню особливостей феноменології оцінок (Юр’єва Л.Н., Сємініхіна В.Є.); організації заходів для покращення соціальної реабілітації та ЯЖ хворих (Барановська Л.М., Юдін Ю.Б.). Проте залишається практично не дослідженим питання, які сфери життя особистості в першу чергу зазнають трансформації внаслідок дії психотравмуючих чинників, також невідомі психологічні фактори, що детермінують особливості сприйняття якості свого життя.
Комплексне психодіагностичне дослідження, присвячене вивченню психологічних особливостей оцінки пацієнтами з невротичними розладами якості свого життя, має велике медико-соціальне значення, воно необхідне для розробки адекватних психокорекційних та реабілітаційних заходів, спрямованих на корекцію особистісних порушень у хворих на невротичні розлади і підвищення адекватності оцінки ними різних аспектів якості свого життя.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано відповідно до плану наукових досліджень Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України за темами: „Використання інтегративного показника якості життя в діагностиці, терапії та реабілітації психічно хворих” (№ держреєстрації: 0100U001636, шифр: IН.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ АУТОПЕРЦЕПЦІЇ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ХВОРИМИ НА НЕВРОТИЧНІ РОЗЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок