Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА УКРАЇНИ

ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА УКРАЇНИ

Назва:
ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ніколенко Вікторія Борисівна
УДК 339.727.22:631.173:631.115(477)
ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА УКРАЇНИ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Лобас Микола Григорович,
Міжнародний агропромисловий
інвестиційний концерн
“Агропромінвест-інтернешнл”,
генеральний директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лайко Петро Афанасійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри податкової та
страхової справи
кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник Кісіль Микола Іванович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу інвестицій
Провідна установа: Інститут економіки Національної академії наук
України, відділ економічних відносин, м. Київ
Захист відбудеться 23 січня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий 20 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ведення конкурентоспроможного виробництва продукції сільського господарства України потребує відповідного забезпечення інвестиційними ресурсами. Вирішення цього питання сприятиме створенню сучасної матеріально-технічної бази галузі, ефективному здійсненню соціальних перетворень на селі та підвищенню продуктивності аграрного виробництва. Крім того, спрямування значних обсягів інвестицій в сільське господарство забезпечить прискорення розвитку науково-технічного прогресу, темпи якого за останні роки в агропромисловому комплексі загальмувалися. Значних інвестицій потребує відновлення і подальший розвиток машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств.
У більшості розвинутих країн світу фінансування сільського господарства здійснюється переважно за рахунок власних коштів товаровиробників і за відчутної підтримки держави. Проте, нині як товаровиробники, так і державний бюджет не мають достатніх обсягів інвестиційних ресурсів. Для вирішення цієї проблеми, яка в різні історичні періоди розвитку сільського господарства виникала майже в кожній країні світу, уряди держав залучали іноземний капітал. Як свідчить світовий досвід, виважений та обґрунтований підхід до застосування такого заходу завжди забезпечував позитивний вплив на економіку країни.
З багатьох наявних форм іноземних інвестицій найбільш ефективною і доцільною вважається пряме інвестування. Є всі підстави стверджувати, що саме ця форма капіталовкладень в умовах переходу України до ринкової економіки дасть змогу вітчизняним сільськогосподарським підприємствам запровадити новітні технології, вдосконалити організаційну й управлінську структуру виробництва.
Для ефективного використання капіталу іноземних інвесторів необхідна державна підтримка, яка передбачає опрацювання зваженої наукової обґрунтованої стратегії, спрямованої на забезпечення раціонального поєднання інтересів суб’єктів інвестиційної діяльності.
Дослідження виявили, що потребує удосконалення методологія оцінки економічної ефективності капіталовкладень у розвиток аграрного виробництва. Вітчизняні методи оцінки інвестицій суттєво відрізняються від прийнятих у міжнародній практиці і не задовольняють потреби іноземних інвесторів. З цього приводу проблема іноземного інвестування широко дискутується в наукових працях провідних учених України та світу. Серед вітчизняних заслуговують на увагу дослідження І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок