Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОРМОТВОРЧІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ

НОРМОТВОРЧІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
НОРМОТВОРЧІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Барський Вадим Рудольфович
УДК 352.075.1 (477)
НОРМОТВОРЧІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
Орзіх Марко Пилипович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри конституційного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Тодика Юрій Миколайович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри конституційного права України;
кандидат юридичних наук, доцент
Резніченко Семен Васильович,
Одеський юридичний інститут
Харківського національного університету внутрішніх справ МВС України,
начальник кафедри цивільного та трудового права
 
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра конституційного і адміністративного права (м. Київ).
Захист відбудеться 27 травня 2006 р. о 10.00 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії (65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії (65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2).
Автореферат розісланий 25 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Р. Біла
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку України місцеве самоврядування (надалі: МСВ) - це вирішальний чинник формування громадянського суспільства та демократичної правової держави. Зростаюча роль МСВ вимагає оновлення законодавства, всебічного дослідження як нових правових інститутів, так і тих, що існували раніше і в сучасних умовах набули нового змісту. До них належить нормотворчість представницьких органів МСВ (місцевих рад).
Нормотворчість Рад народних депутатів досліджувалася радянськими державознавцями. Положення і висновки, що містяться в наукових роботах того періоду, служать базою для дослідження нормотворчості представницьких органів МСВ в сучасних умовах. Однак, ці роботи ґрунтуються на якісно іншому (радянському) законодавстві та іншому фактичному матеріалі, і тому не можуть розкрити властивостей нормотворчості представницьких органів МСВ, зокрема її змісту, суб’єктно-діяльнісних характеристик.
Попри значну увагу вітчизняних вчених до МСВ досі бракує розгорнутих досліджень нормотворчості місцевих рад, у фахових навчальних посібниках їй приділяється недостатньо уваги, недосконалість законодавчої бази з цього питання є загальновизнаною. Без наукового обґрунтування та чіткого правового регулювання нормотворчість місцевих рад позбавляється орієнтирів, здійснюється стихійно, призводить до непродуктивного витрачання інтелектуальних, психічних зусиль суб’єктів нормотворчих правовідносин, негативних соціальних наслідків, які виникають у разі застосування недосконалих нормативно-правових актів як результату нормотворчої діяльності.
Наукове пізнання закономірностей і властивостей нормотворчості місцевих рад уможливлює її прогнозування і планування, ефективне керівництво нею. Вона повинна підпорядковуватися певному мінімуму правил, метою яких є: попередження прийняття неякісних або неефективних нормативно-правових актів; забезпечення єдності правового простору країни.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження є частиною загальної проблеми, за якою працювала Одеська національна юридична академія: „Правові проблеми становлення і розвитку сучасної Української держави” (реєстр. номер 0101U0001195) і республіканської програми, за якою працювала кафедра конституційного права Одеської національної юридичної академії „Місцеве самоврядування в умовах формування правової держави” (реєстр. номер Державного комітету України з питань науки і технологій - 08.06.03 / 001-93).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НОРМОТВОРЧІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок