Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК АДАПТИВНИХ АЛГОРИТМІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА КЕРУВАННЯ НА ОСНОВІ МЕТОДУ ФУНКЦІЙ ЛЯПУНОВА

РОЗВИТОК АДАПТИВНИХ АЛГОРИТМІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА КЕРУВАННЯ НА ОСНОВІ МЕТОДУ ФУНКЦІЙ ЛЯПУНОВА

Назва:
РОЗВИТОК АДАПТИВНИХ АЛГОРИТМІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА КЕРУВАННЯ НА ОСНОВІ МЕТОДУ ФУНКЦІЙ ЛЯПУНОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
БЄЛОУСОВА Наталія Борисівна
УДК 517.977:681.5.015
РОЗВИТОК АДАПТИВНИХ АЛГОРИТМІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА КЕРУВАННЯ НА ОСНОВІ МЕТОДУ ФУНКЦІЙ ЛЯПУНОВА
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико–математичних наук
Київ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі моделювання складних систем факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ГАРАЩЕНКО Федір Георгійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, факультет кібернетики,
завідувач кафедри моделювання складних систем
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
МАЗКО Олексій Григорович,
Інститут математики НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук, доцент
НАВРОДСЬКИЙ Володимир Олександрович,
Київський національний університет культури і мистецтва,
доцент кафедри економіки
Провідна установа: Інститут кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України,
відділ математичного моделювання проблем екології та енергетики, м. Київ.
Захист відбудеться „29” вересня 2005р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.35 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
03127, Київ, пр. Глушкова, 2, корп. 6, ф-т кібернетики, ауд. 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „____” серпня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ЗІНЬКО П.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз та розробка адаптивних систем керування з еталонною моделлю є одним з актуальних напрямів сучасної теорії автоматичного керування. Такі системи розглядались у працях багатьох вчених, зокрема: A. Annaswamy, I.D. Landau, G. Luders, K. Narendra, P.C. Parks, Ф.Г. Гаращенка, С.Д. Землякова, М.Ф. Кириченка, В.Ю. Рутковського, І.Б. Ядикіна та інших.
Загальна задача адаптивного керування полягає у сумісному розв’язуванні задачі ідентифікації параметрів об’єкта керування та задачі керування об’єктом уже з відомими параметрами, що вкладається в схему непрямого керування. Важливе значення має також і сама задача ідентифікації, про що свідчать численні приклади з практики. Наприклад, при проведенні конструкторських розробок нових літальних апаратів, коли на основі теоретичних та експериментальних досліджень формується досить широке коло математичних моделей, після виготовлення перших дослідних екземплярів виконується робота з постановки натурного експерименту, головною метою якого є корегування та настройка адекватної математичної моделі, яка буде використовуватися при розв’язуванні задач керування даним об'єктом.
Оскільки літальний апарат змінює режими польоту, що описуються різними лінійними моделями, то алгоритми ідентифікації також мають (у режимі реального часу) адаптивно настроюватися на такі зміни режимів польоту. З потреб ефективного й безпечного керування польотами виникає необхідність адаптивної ідентифікації, яка б забезпечила надійність функціонування систем керування літального об’єкта.
У багатьох наукових дослідженнях для розв'язання задач адаптивної ідентифікації та керування з еталонною моделлю значну увагу приділено застосуванню другого методу Ляпунова. Дослідженням з цієї тематики присвячено праці як вже згаданих вище авторів, так і Є.А.Барбашина, В.М. Кунцевича, М.М. Личака, Ж. Ла-Салля, С. Лєфшеца, І.Г. Малкіна
Алгоритми проектування систем керування лінійними об’єктами, що побудовані на основі прямого методу Ляпунова, використовуються як базові методи в поєднанні з інтелектуальними системами контролю для розв’язування задач керування об’єктами з суттєво нелінійною структурою. Наприклад, у сукупності з методами лінеаризації такими, як використання системи базисних функцій нечіткої логіки, нейронних мереж, переключення між множиною кусково-лінійних моделей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: РОЗВИТОК АДАПТИВНИХ АЛГОРИТМІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА КЕРУВАННЯ НА ОСНОВІ МЕТОДУ ФУНКЦІЙ ЛЯПУНОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок