Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АФІКСАЛЬНЕ ВИРАЖЕННЯ КОНОТАЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

АФІКСАЛЬНЕ ВИРАЖЕННЯ КОНОТАЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
АФІКСАЛЬНЕ ВИРАЖЕННЯ КОНОТАЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
НЕШКО СВІТЛАНА ІГОРІВНА
УДК 81'366 = 111
АФІКСАЛЬНЕ ВИРАЖЕННЯ КОНОТАЦІЇ
В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі іноземних мов Харківської державної академії залізничного транспорту, Міністерство транспорту України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор Говердовський Владислав Іванович, кафедра іноземних мов Харківської державної академії залізничного транспорту, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Зацний Юрій Антонович, кафедра теорії та практики перекладу Запорізького державного університету, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук Костенко Вікторія Геннадіївна, викладач кафедри іноземних мов з курсом латинської мови та медичної термінології Полтавської Української медичної стоматологічної академії
Провідна установа Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, кафедра англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист відбудеться 14 травня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків,
пл. Свободи 4, ауд. 7-75).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Автореферат розісланий 12.04.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солощук Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблеми конотації належать до базових проблем лінгвістики, що не зникають із поля зору дослідників, але у різні часи вирішуються по-різному. Питання вивчення співзначення лексичних одиниць у мовознавстві піднімали ще автори граматики А. Арно і К. Лансло. На відміну від логіцизму авторів граматики Пор-Рояль, які наділяли співзначеннями тільки прикметники, сучасна лінгвістика визнає, що потенційно всі частини мови можуть заключати в собі асоціативні співзначення.
Термін “конотація” вперше отримує лінгвістичний статус у працях Л. Блумфільда. На його думку, кожна мовна форма має своє емоційне забарвлення, характерне для певного мовленнєвого колективу. Питанню емоційності, оцінки, посилення відведено значне місце у працях О.М. Вольф, Є.М. Галкіної–Федорук, І.Н. Худякова, Т.А. Трипільскої. Емоційне значення виявляється тісно пов'язаним з денотацією слова (І.В. Арнольд). С. Поттер у своїх дослідженнях денотативного значення афіксів наголошує на можливість виникнення супроводжуючих асоціацій: територіальних, індивідуальних і т.п.
На сучасному етапі розвитку морфологічних учень зросла важливість теоретичного осмислення проблеми граматичного, лексичного значення та співзначень афіксів, які впливають на конотацію лексичних одиниць, що зумовлено загальною орієнтацією лінгвістики на інтегральне, всебічне вивчення слова. Вирішення цієї задачі неможливе без досліджень слова у поєднанні його денотативного та конотативного аспектів. Саме конотація як складний динамічний феномен мови й мовлення дозволяє визначити всю сукупність співзначень слова.
Конотативне значення афікса розглядається як у складі лексичної одиниці, так і як окремий елемент, який потенційно має вплив на виникнення співзначень у кореневих основ. Даний підхід сформувався у результаті досліджень комплексного співзначення слова, в якому присутні чотири основні конотативні компоненти: емоційно-оцінний, мовний, історико-мовний та історико-культурний.
Конотативний підхід дозволяє розглядати афікс не тільки як звичайний словотворчий засіб, що зумовлює лише граматичні зміни лексичних одиниць. Афікс має вплив на конотативне значення слова, яке є кінцевим свідченням вираження емоцій та оцінок. Це стало новим етапом у дослідженні словотворчих елементів, що є складовою аналізу конотативного значення лексичних одиниць. Але в окремих працях вітчизняних і зарубіжних авторів (А. Вежбицька, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АФІКСАЛЬНЕ ВИРАЖЕННЯ КОНОТАЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок