Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ ЗРОСТАННЯ ПРИБУТКУ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

СТРАТЕГІЯ ЗРОСТАННЯ ПРИБУТКУ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

Назва:
СТРАТЕГІЯ ЗРОСТАННЯ ПРИБУТКУ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРЧЕНКО ВІКТОРІЯ ТРОХИМІВНА
УДК 657.1(006.31)
СТРАТЕГІЯ ЗРОСТАННЯ ПРИБУТКУ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Крижановська Олена Пантелеймонівна,
Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри аналізу господарської діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Котлубай Михайло Іванович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень НАН України
завідувач відділу ринку транспортних послуг

кандидат економічних наук
Богатирьов Анатолій Михайлович,
Одеська національна академія харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
завідувач кафедри менеджменту підприємств
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування НАН України,
відділ досліджень розвитку та регулювання фінансових ринків, м. Київ
Захист відбудеться „_24__” _червня____ 2005р. о _14__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.055.01 Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська,8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська,8.
Автореферат розісланий „__19__” _травня_2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.І.Ковальов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Взятий Україною курс на інтеграцію зі світовою економікою, підвищення ролі фактора часу в господарських процесах, зростання товарної маси, що знаходиться в процесі доставки до міст споживання зумовлюють необхідність розвитку транспорту випереджаючими темпами - інакше він стане стримуючим фактором для національної економіки. При цьому морські торговельні порти (МТП), які знаходяться на стиках різних транспортних систем, відіграють визначальну роль в забезпеченні надійності зовнішньоторговельних зв’язків держави, оскільки створюють найважливіші умови ефективної реалізації світових господарських зв’язків.
В сучасних умовах, коли національні судноплавні компанії практично повністю втратили позиції на світових та вітчизняному ринках морських перевезень, а матеріально-технічний стан суднобудівельних та судноремонтних потужностей не відповідає вимогам часу, МТП, як соціально-економічна основа сталого розвитку судноплавства, зможуть стати джерелом поповнення коштів на розвиток галузі, каталізатором її відродження. При цьому МТП стають центрами інтенсифікації обробки транспортних і вантажних потоків, відіграють роль вузлових точок міжнародних транспортних коридорів та інших форм співробітництва різних підрозділів виробничої інфраструктури.
Ключова роль МТП обумовлює необхідність розробки стратегії, що базується на ретельному вивченні тенденцій формування та динаміки вантажних потоків, дозволяє мобілізувати використання виробничо-технологічного, науково-технічного, фінансово-економічного, соціального та організаційного потенціалів, які забезпечують надійну конкурентну позицію на ринку транспортних послуг, зростання прибутку порту. Оскільки існує велика кількість концепцій, методик та підходів до обрання стратегій, серед яких важко визначитись, є необхідність у побудові універсальних систем розробки ефективних стратегій дії МТП, спрямованих на зміцнення ринкових позицій та зростання прибутку.
Різноманітні теоретичні аспекти та досвід стратегічного підходу до управління у закордонних компаніях досліджено у роботах таких відомих зарубіжних авторів, як Р.Акофф, І.Ансофф, С.Бир, Э.Голдратт, Р.Дарт, Д.Дей, Д.Деніелс, Б.Карлоф, Т.Коно, Ф.Котлер, У.Кінг, Ж.Ламбен, М.Мескон, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ ЗРОСТАННЯ ПРИБУТКУ МОРСЬКИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок