Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРАХУНОК ШАРОВИХ ПЛАСТИН НА ЗГИНАЮЧЕ І СТИСКАЮЧЕ НАВАНТАЖЕННЯ

РОЗРАХУНОК ШАРОВИХ ПЛАСТИН НА ЗГИНАЮЧЕ І СТИСКАЮЧЕ НАВАНТАЖЕННЯ

Назва:
РОЗРАХУНОК ШАРОВИХ ПЛАСТИН НА ЗГИНАЮЧЕ І СТИСКАЮЧЕ НАВАНТАЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,86 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Копитько Ольга Олександрівна
УДК 539.3
РОЗРАХУНОК ШАРОВИХ ПЛАСТИН
НА ЗГИНАЮЧЕ І СТИСКАЮЧЕ НАВАНТАЖЕННЯ
Спеціальність 05.23.17 – Будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор
Прусаков Олександр Павлович,
професор кафедри опору матеріалів
Придніпровської державної академії
будівництва та архітектури.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Рассказов Олександр Олегович, декан загально-інженерного факультету і завідувач кафедри теоретичної механіки та загальної фізики Українського транспортного університету;
доктор технічних наук, професор Почтман Юрій Михайлович, завідувач
кафедри вищої математики та комп'ютерних технологій Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту.
Провідна установа
Дніпропетровський державний університет, кафедра обчислювальної механіки та міцності конструкцій, Міністерства освіти і науки України, м. Дніпрпетровська.
Захист відбудеться "26" жовтня 2000 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці академії.
Автореферат розісланий "20" вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кваша Е.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Шарові конструкції знайшли широке застосування у різних галузях сучасної техніки, що зумовлено прагненням досягти високої міцності та жорсткості при малій матеріаломісткості. Вони також ефективні при утворенні необхідних звуко- і теплоізоляційних властивостей споруд.
Великий інтерес до шарових конструкцій викликано і утворенням нових композиційних матеріалів, котрі, як правило, мають знижений опір поперечному стисканню і поперечному зсуву.
Основною тенденцією розвитку сучасних методів розрахунку таких конструкцій є врахування нелінійного розподілу компонент напружено-деформованого стану за товщиною пакету шарів. Більшість відомих теорій не враховують поперечні деформації стискання та нелінійність змінювання напружено-деформованого стану за товщиною шарових систем, або враховують їх дуже приблизно. У цьому зв'язку актуальною задачею є удосконалення теорії і методів розрахунку шарових конструкцій із композиційних матеріалів.
В роботі О.П. Прусакова Прусаков А.П. К теории изгиба слоистых пластин // Прикладная механика. – 1997. – Т.33, № 3. – С. 64-70. наведена теорія розрахунку трансверсально ізотропних шарових пластин несиметричної будови з високим показником змінності напружено-деформованого стану (НДС). Такий НДС виникає у товстих шарових пластинах при дії локального навантаження та наявності різних концентраторів напружень. Ця теорія побудована на основі методу розкладання компонент НДС у ряди за поперечною координатою і використанні змішаного варіаційного принципу Рейсснера для одержання рівнянь рівноваги та умов на контурі. Вона враховує деформації поперечного зсуву, стискання і нелінійність змінювання НДС за товщиною пакету шарів.
При побудові теорії вільне поперечне навантаження, яке діє на шарову пластину, наведено у вигляді згинаючої (q) та стискаючої (p) складових.
Загальний НДС наведено у вигляді суми основного (несамоурівноваженого) і послідовності самоурівноважених НДС із зростаючими показниками їх змінності за товщиною. При цьому основний НДС точно задовольняє умовам навантаження на лицевих площинах пластини. Такий підхід дозволяє визначати з високою точністю як внутрішній НДС, так і НДС примежшарів. Окрім цього, такий підхід дозволяє використовувати комбінований метод розрахунку, який складається із методу зв'язаних рівнянь та енерго-асимптотичного методу (ЕАМ). ЕАМ може бути використаний тільки для визначення самоурівноважених НДС і приводить до ітераційного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРАХУНОК ШАРОВИХ ПЛАСТИН НА ЗГИНАЮЧЕ І СТИСКАЮЧЕ НАВАНТАЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок