Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ, РОЗПІЗНАВАННЯ ТА СТИСНЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЗВУКОВИХ СИГНАЛІВ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ, РОЗПІЗНАВАННЯ ТА СТИСНЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЗВУКОВИХ СИГНАЛІВ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ, РОЗПІЗНАВАННЯ ТА СТИСНЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЗВУКОВИХ СИГНАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПРОКОПЕНКО КОСТЯНТИН ІГОРОВИЧ
УДК 621.391:519.72 (043.3)
РОЗРОБКА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ, РОЗПІЗНАВАННЯ
ТА СТИСНЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЗВУКОВИХ СИГНАЛІВ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Давлет’янц Олександр Іванович, доктор технічних наук, професор, Національний Авіаційний університет
Офіційні опоненти:
Баранов Георгій Леонідович, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заступник директора ЦНДІ "Навігація і управління"
Шелевицький Ігор Володимирович, доктор технічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики Криворізького економічного інституту Київського національного економічного університету
Провідна установа:
Одеський державний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 10 жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.01 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий 8 вересня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент |
В.С. Єременко


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Дисертаційна робота присвячена розробці методів ефективної обробки нестаціонарних сигналів звукового діапазону частот з метою вирішення задачі сегментації звукових сигналів на фрагменти стаціонарності, задачі розпізнавання мовних сигналів та задачі стиснення звукових сигналів у цифрових системах зв’язку, зокрема в каналах обміну мовними повідомленнями автоматизованих систем управління повітряним рухом (АСУ ПР) (рис.1).
Рис. 1. Структурна схема АСУ ПР. Д1, Д2…- датчики.
Актуальність теми підтверджує велика кількість наукових досліджень та винаходів в галузі обробки звукових сигналів. Сфера застосування таких методів містить в собі досить багато прикладних напрямків, пов’язаних з обробкою звукових сигналів. Це, наприклад, передача каналами зв’язку, вимірювання, фільтрація, розпізнавання, стиснення, захист від несанкціонованого доступу. В свою чергу, кожен з цих прикладних напрямків висуває ряд задач, які або зовсім не вирішені, або потребують суттєвої оптимізації. Наприклад, задача розпізнавання мовних сигналів (мовних команд), незважаючи на велику кількість наукових та практичних робіт, на сьогодні є вирішеною лише частково, і з суттєвими обмеженнями. Вагомі результати в цій галузі отримані відомими фахівцями, такими як Вінцюк Т.К, Загоруйко М.Г., Величко В.Г., Карпов О.М., та інші.
Задачі обробки сигналів звукового діапазону частот виникають також в метеорадіолокації при обробці допплерівських сигналів, відбитих від метеоутворень. В цьому напрямку успішно працюють такі фахівці, як Яновський Ф.Й., Лігхард Л.П., Прокопенко І.Г.
В інформаційних системах, що використовуються в цивільній авіації, для мовної передачі метеоінформації, документування диспетчерських мовних повідомлень, документування переговорів у каналі „борт-земля” багато уваги приділяється проблемам реєстрації, автоматичного розпізнавання і зберігання великого обсягу повідомлень.
Зазначені напрямки вимагають створення ефективних алгоритмів розпізнавання і стиснення сигналів звукового діапазону.
В дисертації розв’язується актуальна науково-технічна задача, спрямована на створення нових ефективних методів і алгоритмів сегментації, розпізнавання та стиснення нестаціонарних звукових сигналів.
При розробці методів і алгоритмів обробки нестаціонарних звукових сигналів використовується апарат теорії ймовірностей і математичної статистики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ, РОЗПІЗНАВАННЯ ТА СТИСНЕННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ЗВУКОВИХ СИГНАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок