Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМ РИЗИКОМ ПІДПРИЄМСТВ ОКЕАНІЧНОГО РИБАЛЬСТВА

УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМ РИЗИКОМ ПІДПРИЄМСТВ ОКЕАНІЧНОГО РИБАЛЬСТВА

Назва:
УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМ РИЗИКОМ ПІДПРИЄМСТВ ОКЕАНІЧНОГО РИБАЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.В. Докучаєва
Яркіна Наталя Миколаївна
УДК 658.012:639.22
УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМ РИЗИКОМ
ПІДПРИЄМСТВ ОКЕАНІЧНОГО РИБАЛЬСТВА
Спеціальність 08.06.01. – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економіки підприємства Керченського морського технологічного інституту Державного департаменту рибного господарства Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Новік Людмила Іванівна,
Ялтинський університет менеджменту
Міжнародного науково-технічного університету,
завідувач кафедри економіки і менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чепурко Віктор Васильович,
Кримський інститут бізнесу,
завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, професор
Ульянченко Олександр Вікторович,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва,
завідувач кафедри економічної кібернетики
Провідна установа: Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, кафедра менеджменту та маркетингу, м. Сімферополь
Захист відбудеться 16 березня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст 1”, учбове містечко ХНАУ, корп. 1, к. 213.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного аграрного університету за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст 1”, учбове містечко ХНАУ, корп. 1.
Автореферат розісланий 15 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація економіки України виявила потребу корінних змін у системі управління підприємством. Самостійно розробляючи стратегію свого розвитку і тактику з втілення її в життя, підприємство попадає у ризикові ситуації. Одна з основних причин виникнення підприємницького ризику – це невизначеність зовнішнього середовища, що сприяє формуванню і розширенню зони постійно мінливих господарських ситуацій. Інша причина високої ризикованості підприємницької діяльності підприємств практично всіх галузей економіки полягає в неадекватному ринковим вимогам стані управління підприємницьким ризиком господарюючих суб'єктів. Недооцінка або ігнорування фактора ризику приводить, у кращому випадку, до зниження ефективності господарської діяльності, у гіршому – до ліквідації суб'єкта підприємництва.
У сучасних умовах кардинального реформування господарського механізму, його орієнтації на ринкові моделі розвитку, проблема управління підприємницьким ризиком набуває особливу актуальність. Без урахування фактора ризику в господарський діяльності не обійтися, а створити ефективний механізм функціонування підприємства на основі моделі безризикового господарювання неможливо. Тому одне з основних завдань керівників підприємства – передбачити можливі причини виникнення невизначеностей, що є джерелами ризикових ситуацій і знайти шляхи подолання випадків і протидій.
Окремі питання методології й практики управління підприємницьким ризиком розглянуті в роботах таких вітчизняних і іноземних учених як А.П. Альгін, І.Т. Балабанов, Т. Бачкаї, І.О. Бланк, І.Р. Бузько, В.В. Вітлінський, П.Г. Грабовий, М.С. Клапків, М.Г. Лапуста, А.В. Мертенс, С.І. Наконечний, А.Ю. Попова, К. Редхед, В.І. Успаленко, О.Л. Устенко, В.В. Чепурко, В.В. Черкасов, Д.Х’юс та ін. Найбільше повно вивчені проблеми управління фінансовим, валютним, інвестиційним, інноваційним і операційним ризиком в окремих секторах економіки. Наукові дослідження з питань управління підприємницьким ризиком підприємств океанічного рибальства, на яких причини виникнення й прояву ризиків обумовлені специфікою їхньої господарської діяльності і мають свої особливості, відсутні. Дотепер не розроблена теоретико-методологічна база управління підприємницьким ризиком підприємств океанічного рибальства, що вносять суттєвий вклад у забезпечення продовольчої безпеки країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИМ РИЗИКОМ ПІДПРИЄМСТВ ОКЕАНІЧНОГО РИБАЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок