Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ ІЗ ПОКЛАДІВ УПОРЯДКОВАНОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ ПЛАСТА

ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ ІЗ ПОКЛАДІВ УПОРЯДКОВАНОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ ПЛАСТА

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ ІЗ ПОКЛАДІВ УПОРЯДКОВАНОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ ПЛАСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,01 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Івано - Франківський національний технічний університет нафти і газу
Є г е р Д м и т р о О л е к с а н д р о в и ч
УДК 622.276.4
ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ ІЗ ПОКЛАДІВ
УПОРЯДКОВАНОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ ПЛАСТА
05.15.06 – Розробка нафтових та газових родовищ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Івано-Франківськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор технічних наук
Дорошенко Володимир Михайлович,
ВАТ „Укрнафта”, начальник управління розробки нафтових і газових родовищ | Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Нагорний Володимир Петрович,
завідувач відділу інтенсифікації обмінних процесів Інституту геофізики ім. Ф.І. Суботіна НАН України
доктор технічних наук
Фик Ілля Михайлович,
Український науково-дослідний і проектний інститут природних газів, м. Харків, заступник директора
доктор технічних наук
Зезекало Іван Гаврилович,
Полтавське відділення Українського
державного геологорозвідувального інституту, головний науковий співробітник | Провідна установа: | ВАТ „Український нафтогазовий інститут”, м. Київ |
Захист відбудеться „26” грудня 2003 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.02 Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий “ 25 ” листопада 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.20.052.02,
кандидат технічних наук Ковбасюк І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На найближчу перспективу 10–20 років споживання нафти в балансі первинних енергоносіїв практично залишиться на теперішньому рівні, як у високо розвинутих країнах світу, так і в Україні. Споживання газу в розвинених країнах збереже тенденцію зростання на 2,7% щорічно. Очевидно такими ж, або, можливо, трохи нижчими темпами, зростатиме споживання газу і в Україні.
Максимальних видобутків нафти і газу було досягнуто в 70-х роках, і в подальшому видобуток цих вуглеводнів постійно знижувався, і лише з 1994 року вдалося практично стабілізувати видобуток газу на рівні 18,0–18,4 млрд. м3 та нафти з газовим конденсатом — 3,8–4,2 млн.т. Така динаміка видобутку вуглеводнів зумовлена інтенсивним виснаженням великих по запасах родовищ нафти і газу, катастрофічним скороченням геолого-розвідувальних робіт та приростів запасів нафти і газу та збільшенням долі родовищ з важковидобувними запасами нафти і газу.
Дефіцит паливно-енергетичних ресурсів та необхідність їх високоефективного використання і формує високу актуальність проблеми стабілізації, а в перспективі і нарощування обсягу видобутку нафти і газу.
Поряд із значним збільшенням геолого-розвідувальних робіт другим основним напрямком вирішення задачі стабілізації і можливого нарощування обсягів видобутку вуглеводнів є удосконалення існуючих систем розробки родовищ, особливо з важковидобувними запасами. Оскільки, як у світовій практиці, так і в практиці розробки нафтових родовищ України, найвищу ефективність і найширше впровадження мають гідродинамічні методи підвищення коефіцієнта вилучення нафти, то актуальними і необхідними є дослідження та розробка принципів і засобів регулювання напрямками та швидкостями фільтраційних потоків пластових флюїдів в об’єктах розробки з метою збільшення, як поточних обсягів видобування нафти і газу, так і кінцевого коефіцієнта вилучення вуглеводнів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота входить до науково-тематичних планів Міністерства освіти і науки та підприємств нафтогазовидобувної галузі України. Дослідження, виконані у рамках дисертаційної роботи, охоплюють спектр проблем, які визначені національною програмою “Нафта і газ України до 2010 року” та програмою освоєння ресурсів газу і нафти шельфу Чорного та Азовського морів (2000 – 2015 роки).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ ІЗ ПОКЛАДІВ УПОРЯДКОВАНОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ ПЛАСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок