Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СЕРВІСІВ МЕРЕЖНИХ НАВЧАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ

МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СЕРВІСІВ МЕРЕЖНИХ НАВЧАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ

Назва:
МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СЕРВІСІВ МЕРЕЖНИХ НАВЧАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Ткаченко Олексій Миколайович
УДК 519.683
МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СЕРВІСІВ
МЕРЕЖНИХ НАВЧАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ
01.05.03 – математичне та програмне забезпечення
обчислювальних машин і систем
автореферат

дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі інформаційних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, доцент
Бублик Володимир Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри інформаційних систем
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Цейтлін Георгій Овсійович,
завідувач кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Міжнародного
Соломонового університету, м. Київ
кандидат технічних наук, доцент
Олецький Олексій Віталійович,
доцент кафедри інформатики Національного університету "Києво-Могилянська академія", м. Київ | Провідна установа: | Інститут кібернетики НАН України імені В.М. Глушкова, відділ рекурсивних
обчислювальних машин, м. Київ |
Захист дисертації відбудеться " 23 " червня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.09 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, пр. Глушкова, 2, корп. 6, ауд. . Тел. 259-04-24, факс 259-70-44, e-mail: rada1@unicyb.kiev.ua.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий "_23_" _травня__2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.П. Шевченко |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток програмних та апаратних засобів сучасних інформаційних систем приводить до значного їх поширення в усі сфери суспільного життя: виробництво, бізнес, освіту, науку, культуру.
Проблеми автоматизації навчання досліджувалися ще в 1950-60-х рр. Це було відображено в працях В.М. Глушкова, К.Л. Ющенко, В.Н. Редька, Б.Ф. Скіннера, Н.А. Краудера, ін. Так, В.М. Глушков запропонував чотири рівня автоматизації управління навчального процесу: на рівні окремого учня, групи учнів, навчального закладу, групи навчальних закладів. За досить короткий час 1960-90-х рр. еволюція ідей та програмних розробок в галузі створення систем підтримки навчання пройшла значний шлях від т.з. контролюючих машин та програмованого навчання через персональні навчальні програми до експертних, або експертно-навчаючих (В.А. Петрушин) та розподілених інтелектуальних комплексів.
Ефективність використання довільної програмної системи, особливо навчальної, значною мірою залежить від рівня її взаємодії з користувачем, що нерозривно пов’язано з якістю наявного інформаційного та лінгвістичного забезпечення. Ряд дослідників, таких як О.М. Довгялло, О.Л. Перевозчикова, значно просунулись у напрямку узагальнення апарату формалізованого проектування та інтелектуалізації режимів взаємодії ЕОМ і людини. Важливі результати в галузі розробки інструментальних засобів інформаційної та лінгвістичної підтримки відображені в працях А.В. Анісімова, О.А. Летичевського, В.С. Михалевича, Г.О. Цейтліна та ін.
Зі створенням на початку 1990-х рр. World Wide Web сфера функціонування навчальних систем почала інтенсивно поширюватись i на всесвітню мережу. Деякі дослідники, такі як В.Л. Усков, виділяють чотири покоління мережних т.з. віртуальних освітніх середовищ: від простих html-курсів, які з'явилися ще на початку 1990-х рр., до базованих на конвергенції різних програмних технологій (традиційних, Web-lecturing, порталів, агентів тощо) розподілених інтелектуальних середовищ, які поки що знаходяться на етапі розробки та випробувань. Проблемі інтелектуалізації освітніх інформаційних технологій, розробці та використанню засобів створення електронного вмісту значну увагу приділено в працях П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ СЕРВІСІВ МЕРЕЖНИХ НАВЧАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок