Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм управління продуктивністю праці на вугільних підприємствах

Організаційно-економічний механізм управління продуктивністю праці на вугільних підприємствах

Назва:
Організаційно-економічний механізм управління продуктивністю праці на вугільних підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,75 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 331.101.6:622.3
КРАВЧУК НАДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
Організаційно-економічний механізм управління продуктивністю праці
на вугільних підприємствах
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і
управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк) на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Гавриленко Валентин Андрійович,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
завідуючий кафедрою бухгалтерського обліку і аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Прокопенко Микола Дмитрович,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), головний науковий співробітник
відділу проблем економіки підприємств;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Братков Єгор Миколайович,
Донецький науково-дослідний вугільний інститут
Міністерства палива та енергетики України
(м. Донецьк), керівник Галузевого центру економічних досліджень.
Провідна установа – Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ), кафедра економіки і управління.
Захист відбудеться “25” грудня 2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
 
Автореферат розісланий “8” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкові відносини потребують від суб'єктів підприємницької діяльності постійного забезпечення як конкурентоздатності продукції, що випускається, так і підприємства в цілому на основі підвищення ефективності виробництва. Одним з основних напрямів у вирішенні цих задач є інтенсивне зростання продуктивності праці, оскільки одержання прибутку і надприбутку за рахунок зростання цін себе в значній мірі вичерпало. Ціни на окремі види сировини і продукції вже в даний час в Україні вище світових. Для вугільної промисловості нашої держави такий напрям має особливу значущість, тому що продуктивність праці в 2002 р. на шахтах, навіть у порівнянні з 1990 р., зменшилася більш ніж удвічі. І це при тому, що, як показують дослідження, на наших підприємствах є величезні внутрішні резерви поліпшення даного показника.
Правильність вибору цього напряму підтверджується досвідом роботи економічно розвинених зарубіжних країн, які мають значні успіхи на основі зростання продуктивності праці. Так, вже в 80-ті роки минулого століття роль цього показника в економічному розвитку Німеччини становила 100%, Японії – 80, США – 34%, тоді як в економіці України вона невиправдано мала, становить близько 12%. Це зумовлено тим, що в основу розвитку економіки України було закладено екстенсивні методи, які використовуються до цього часу. Виправлення цього становища вимагає застосування нової технічної, технологічної, організаційної і соціально-економічної політики на підприємствах. Така політика повинна сприяти оптимізації факторів, які істотно впливають на продуктивність праці. До них, насамперед, відносяться: застосування оптимальної технічної і амортизаційної політики; впровадження тих чи інших режимів праці і відпочинку трудящих; рівень організації праці і виробництва, що формує коефіцієнт структури штату; розміри фінансування соціальних мір і заходів; упровадження науково-технічних розробок; підвищення мотивації до праці.
Пошуку ефективних методів і механізмів управління, у тому числі й управління продуктивністю праці, були присвячені роботи багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм управління продуктивністю праці на вугільних підприємствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок