Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМ ПІЄЛОНЕФРИТОМ

ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМ ПІЄЛОНЕФРИТОМ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМ ПІЄЛОНЕФРИТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЛАВРІНЕНКО ВАСИЛЬ ПЕТРОВИЧ
УДК 618.3-084-06:616.61-002.3-036.12
ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМ ПІЄЛОНЕФРИТОМ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Туманова Лариса Євгенівна,
завідувач відділу профілактики та лікування гнійно-запальних захворювань в акушерстві Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор, член-кореспондент
АМН та НАН України
Степанківська Галина Костянтинівна, професор
кафедри акушерства та гінекології №1 Національного медичного університету
ім. О.О.Богомольця МОЗ України
доктор медичних наук, професор
Сенчук Анатолій Якович,
медичний інститут Української асоціації
народної медицини,
завідувач кафедри акушерства та гінекології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шу-пика МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №2.
Захист відбудеться “ 17 ” травень 2004 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 25 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворювання нирок у вагітних є найактуальнішею проблемою у сучасному акушерстві. Ця патологія залишається однією із головних причин материнської та перинатальної захворюваності. Значимість проблеми визначається також високою поширеністю захворювань нирок, зокрема хронічного пієлонефриту (ХПН) серед вагітних, який трапляється в середньому у 8-10 випадках на 100 пологів (А.Ф.Возианов, С.П.Пасечников, 1998; В.М.Запорожан, М.Р.Цегельський, 2000; М.М.Шехтман, 2002).
ХПН несприятливо впливає на перебіг вагітності, пологів та стан новонародженого, що зумовлює значну частоту ускладнень для матері та плода: невиношування, пізні гестози (майже в половині всіх випадків), слабкість пологової діяльності, гіпоксія та гіпотрофія плода, післяпологові гнійно-запальні захворювання (В.Н.Серов и соавт., 1997; К.В.Воронін та співавт., 1999; М.М.Шехтман, 2002; Ю.П.Вдовиченко, 2002; M.Plattner, 2001; F.G.Cunningham, S.M.Cox et al., 2002).
Ускладненням перебігу вагітності у жінок з ХПН присвячена значна кількість робіт. Менше уваги приділено проблемі переношування вагітності у цих жінок. Актуальність проблеми переношування вагітності визначається значною кількістю ускладнень під час пологів, високим відсотком проведення кесарського розтину та підвищеною перинатальною захворюваністю. Оперативне розродження особливо небезпечне для жінок з хронічними запальними захворюваннями, зокрема з ХПН. Отже, поєднання екстрагенітальної та акушерської патології може призвести до несприятливих наслідків (В.Н.Серов и соавт., 1997; М.М.Шехтман, 2002).
Головними передумовами розвитку переношування вагітності, є: ендокринна патологія, спадковість, інфантилізм, порушення механізмів розвитку пологової діяльності, зокрема порушення функціонального стану ЦНС, зміни співвідношень, активності стимуляторів та інгібіторів міометрію тощо (Г.І.Резніченко, 1998; Е.А.Чернуха, 2000; О.О.Зелінський, 2000; И.В.Дуда, В.И.Дуда, 2001).
Донині не встановлено, у кого з хворих на ХПН можливе несвоєчасне розпочинання пологів. Тому доцільним є виділення груп підвищеного ризику, вивчення деяких механізмів формування адаптаційної реакції стероїдогенезу у вагітних з ХПН дасть змогу розробити ефективні заходи профілактики щодо переношування вагітності у цих жінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМ ПІЄЛОНЕФРИТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок